X


Haftalıkta 9. Kırmızı Mum Yakan Bitcoin’de Yükseliş Gelecek mi?

Bitcoin (BTC), 23 Mayıs'ta en büyük kripto para birimi tarihinde ilk kez sekizinci kırmızı haftalık mumu oluşturdu ve şu sıralar dokuzuncu kırmızı mumu oluşturmakla meşgul. Peki BTC'de beklenen yükseliş gelecek mi?
13:47
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23 Mayıs’ta tarihinde ilk kez grafiğinde peş peşe sekizinci kırmızı haftalık mumu oluşturdu. TradingView’den alınan verilere göre, kripto para piyasasındaki mevcut durum düşüş trendinde kalınmasına neden oluyor ve durum böyleyken Bitcoin haftalıkta dokuzuncu kırmızı mumu oluşturuyor gibi görünüyor.

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,54’lük yükselişle ve önceki haftaya göre yüzde 0,13’lük düşüşle 29 bin 775 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 566 milyar dolar seviyesinde.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinde Son Durum

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (CFGI), endeksin yaklaşık iki yıl önceki başlangıcından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu iyi bilinen teknik endeks, piyasa katılımcılarının duygu ve düşüncelerini belirlemek için piyasa hakimiyeti, oynaklık, hacim, sosyal medya ve anketler dahil olmak üzere çeşitli ölçütleri kullanmaktadır.

Her değerin toplamı alınır ve elde edilen sayıya 0 ile 100 arasında bir değer atanır; 0 “aşırı korku”yu ve 100 “aşırı açgözlülüğü” temsil eder. CFGI, yakın zamanda 8’e kadar düştü ve 25 Mayıs’ta 11’e çıktı. Endeks en son 2020’nin Mart ayında görülen COVID-19’un tetiklediği çöküş sırasındakine benzer bir yaklaşım söz konusu.

Bitcoin’de İlk Hedef 32 Bin 800 Dolar Olabilir

Önde gelen bir kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 29 bin 400 dolar civarında önemli bir bariyeri geçtiğini belirtti. Analist, Bitcoin’in (BTC) bu seviyenin üzerinde destek bulması halinde kritik 30 bin dolar seviyesini geçebileceğini ve bir sonraki direnç noktası olan 32 bin 800 doları hedefleyebileceğini şu şekilde ifade ediyor:

Bitcoin 29 bin 400 doları geçti ve bir sonraki direnç bölgesine doğru koşuyor. 29 bin 400 doların üstünde tutunacak olursa sonunda iyi olmamızı sağlayacak 32 bin 800 dolara doğru hareket gelebilir.

Dev kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale’in CEO’su Mike Sonnenshein, yakın zaman önce yaptığı açıklamada Bitcoin’deki son satışların yatırımcıları caydırmadığını iddia etti. Buna ek olarak, kişisel finans kitabı Zengin Baba, Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki de ilginç bir çıkış yaparak yatırımcıları dünya genelindeki değişken piyasalar karşısında Bitcoin ve değerli metalleri almaya davet etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar