X


Avukat Jeremy Hogan’dan Açıklamalar: “SEC-Ripple Davası, Yakın Zamanda Sonuçlanabilir!”

Avukat Jeremy Hogan, yakın zamanlı katıldığı bir Youtube yayınında SEC-Ripple davasının gidişatına ilişkin düşüncelerini paylaştı.
12:00
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avukat Jeremy Hogan, yakın zamanlı yaptığı bir açıklamada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki Aralık 2020’den bu yana süregelen davaya ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi ve SEC-Ripple davasının yakın zamanda sonuçlanabileceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

SEC-Ripple Davası, Yakın Zamanda Sonuçlanabilir mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki davada son dönemlerde birçok önemli gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişmelerin bazıları SEC lehine ve bazıları Ripple lehine olsa da Ripple CEO’sunun yakın zamanda konuya ilişkin yaptığı açıklamalar ile birlikte XRP yatırımcılar arasında bu yasal sürecin yakın zamanda çözüme ulaşabileceğine ilişkin bir beklenti oluştu. Avukat Jeremy Hogan’dan da SEC-Ripple davasının gidişatına ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Avukat Jeremy Hogan, yakın zamanda katıldığı bir Youtube yayınında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi ve konuya ilişin düşüncelerini paylaştı. Aralık 2020’den bu yana süregelen SEC-Ripple davasına ilişkin düşüncelerini paylaşan Jeremy Hogan, bu yasal sürecin yakın zamanda çözüme ulaşabileceğini dile getirdi.

SEC-Ripple Davası ve XRP’nin Fiyat Performansı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptıklarını ifade ederek Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple’ın kurucusu Chris Larsen’a dava açtı. SEC ve Ripple arasındaki bu yasal süreç, XRP’nin fiyat performansına da önemli ölçüde etki etti ve XRP, dava sürecinin başladığı zaman diliminde yüksek oranlı değer kayıpları kaydetti. Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dava sürecinin başından bu yana yaptığı birçok açıklamasında XRP’nin bir menkul kıymet olarak nitelendirilemeyeceğini ifade ederek SEC’yi eleştirdi. Aralık 2020’de başlayan SEC-Ripple davasında süreç içerisinde önemli gelişmeler yaşansa da yasal süreç henüz resmi olarak bir sonuca bağlanmış değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar