Dikkat! Mercedes Benz Bu Altcoin’i Tercih Etti! Fiyat, Uçuşa Geçti!

 Kripto para piyasası yeniden ivme kazanırken, Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler kritik direnç noktalarını geçmeyi başardı. 
10:16
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Kripto para piyasası yeniden ivme kazanırken, Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler kritik direnç noktalarını geçmeyi başardı.

Polygon Yine Sahnede: CEO, Başarıyı Kutladı!

Polygon’un (MATIC) çeşitli sektörlerde yaygın olarak benimsenmesi hız kesmeden devam ediyor. Mercedes Benz Group’un bir parçası olan Daimler Güney Doğu Asya, blockchain tabanlı bir veri paylaşım platformu başlatmak için Ethereum Layer-2 ölçekleme çözümü Polygon‘u kullanacağını açıkladı. Acentrik olarak adlandırılan platform, işletmelerin veri alıp satmalarını sağlayacak. Acentrik, Mercedes-Benz ortağı tarafından piyasaya sürülmesine rağmen, blockchain platformu, sigorta bilgilerinden klinik deneylere kadar farklı verilerin ticaretini yapmak için kullanılabilir. Benzer girişimlere sahip çoğu platformun aksine, Acentrik’in verileri blok zincirinde saklanmaz. Ledger Insight raporuna göre, her veri kümesini temsil etmek için NFT kullanılır. Rapora göre, verilerin alım satımı Polygon ve Ethereum Rinkeby test ağı üzerinden yapılacak. Verilerin parasal değerini koruma çabalarının bir parçası olarak, işletmelerin veriler için stabilcoin kullanarak ödeme yapması bekleniyor.

Bununla birlikte, işlemler Polygon üzerinde gerçekleştirildiğinden, kullanıcıların ağın yerel kripto para birimi MATIC’i kullanarak gas ücreti ödemeleri gerekecektir. İşlem tamamlandıktan sonra alıcı, AWS 53 veya IPFS’de depolanan temel verilere erişebilir. Bu arada, Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, bu başarıyı Twitter’da kutladı ve Mercedes Benz’in Polygon’u tercih etmesinin önemli bir adım olduğunu vurguladı. Bu kritik hamle, Polygon ağının en iyi markalar tarafından yaygın olarak benimsenmesinin kanıtı. Polygon, işletmelerin güvenebileceği en iyi blockchain platformlarından biri olarak potansiyelini sergilemeye devam ediyor.

 MATIC, İvme Kazandı

Teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli endüstriler arasında veri paylaşımına ihtiyaç vardır. Makine öğrenimi ve Yapay Zeka’nın etkili bir şekilde çalışması için çok fazla veri gerektirir. Bazı işletmeler, toplamaları yıllar alan yeterli veriye sahipken, diğerleri yeterince şanslı değil. Neyse ki, bu sürece erken başlama ayrıcalığına sahip olmayan kuruluşlar, veri paylaşımı girişiminden yararlanabilir. Ocean Protocol’ün kurucu ortağı Trent McConaghy, bir röportajda, Google‘ın kendi kendini süren araba girişimi Waymo’nun, yıllardır çözüm üzerinde çalıştığı için diğer işletmelerin önünde olduğunu açıkladı.

Coingecko’dan alınan verilere göre, MATIC, hızlı bir toparlanmasının ardından son 24 saat içinde %10’un üzerinde yükseldi.MATIC, Binance ve Coinbase dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında an itibariyle 0,88 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar