X


Dev Fon Açıkladı: Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Altcoine Akın Etti

CoinShares, popüler altcoinleri açıkladı.
09:21
4 Haziran 2021

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yöneticilerinden birisi olan CoinShares, yaptığı analizler ve yayımladığı raporlarla kripto para sektöründeki yatırımcılara ışık tutmaya devam ediyor. CoinShares özellike kurumsal yatırımcıların nabzını tutması ile ön plana çıkıyor.

CoinShares, Popüler Altcoinleri Açıkladı

Meltem Demirörs‘ün de bünyesinde bulunduğu CoinShares, son raporunda ise kurumsal yatırımcıların hangi kripto paralara ilgi duyduğunu ortaya koydu. Aslında 2021 yılında piyasanın böylesine önemli bir seviyeye gelmesinin sebebi, kurumsal yatırımcılar olarak biliniyor. Bireysel yatırımcıların etkisi daha fazla olsa da “kurumsal yatırımcılar geliyor” düşüncesi birçok yeni yatırımcıyı çekti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak Tesla ve MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin alımı yapması da birçok kurumsal ve bireysel yatırımcının Bitcoin ile başka kripto paralara ilgi duymasını sağladı. Her döngüde olduğu gibi bunda da önce Bitcoin, daha sonra önde gelen altcoinler ve daha sonra da top 100 içerisindeki altcoinler ciddi bir para akışı elde etti. CoinShares şimdi yayınladığı raporunda ise döngünün başa dönmüş olabileceğini ortaya koydu.

3 Altcoin, Sanılandan Daha Popüler

CoinShares, kendi kurumsal yatırımcıları ile gerçekleştirdiği çalışmasında, özellikle Cardano (ADA), XRP ve Polkadot’a (DOT) yönelik özel bir ilgi olduğunu belirtti. Raporda, tek bir hafta içerisinde 74 milyon dolarlık kripto para yatırımı yapıldığı belirtiliyor. Bundan önceki iki hafta boyunca 151 milyon dolarlık çıkışlar yani satışlar yaşandığı görülüyor. Şimdi ise sektör toparlanmaya başladı.

74 milyon dolarlık yatırımlar arasında en büyük pay ise Ethereum’un. Kurumsal yatırımcılar %27 oranında yani 47 milyon dolarlık ETH alımı yaptı. Buna ek olarak 5,2 milyon dolarlık ADA, 3,8 milyon dolarlık DOT ve 4,5 milyon dolarlık XRP alımları da kurumsal yatırımcının bu altcoinlere ilgi duyduğunu gösteriyor.

Ethereum, Liderliği Ele Geçirdi

Ethereum teknik olarak hala altcoin olarak görülse de bunun artık çok farklı bir kategoriye geçiş yaptığı söylenebilir. Bu da kurumsa yatırımcının aslında altcoinler arasından ADA, DOT ve XRP’yi seçtiğini göstermekte.

Kurumsal yatırımcı altcoinler dışında Bitcoin’e de yatırım yapmayı unutmadı. Ancak bu alımlar, satışların üstüne çıkamadı ve fonun net BTC bakiyesi azaldı. Aktarılan bilgilere bakıldığında yatırımcıların özellikle staking özelliğine sahip Proof-of-Stake tabanlı kripto paralara ilgi duyduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar