Cex.io Staking Hizmetini Başlattı!

Cex.io kripto para borsası staking hizmetini duyurdu.
14:32
16 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün en eski ve en büyük kripto para borsalarından birisi olan Cex.io, son günlerin popüler hizmeti staking’e adım atan en güncel isimlerden oldu. Staking temel olarak yatırımcının Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı coin’lerini ilgili borsaya veya platforma yatırmasını kapsıyor. Borsa bunun karşılığında PoS ağlarında hisse sahibi olurken, yatırımcıya da aynı mevduat hesabı gibi pasif gelir aktarılıyor.

Cex.io Staking Kervanına Katıldı

Özellikle Coinbase Custody’nin Tezos (XTZ) Staking hizmeti ile popüler yaptığı bu seçenek, Binance ve Huobi gibi birçok kripto para borsası tarafından da sunulmaya başlandı.

Cex.io staking hizmeti olarak şu an NEO, Ontology (ONG), Tron (TRX) ve MetaHash (MHC) desteği sunuyor. Sitenin ilgili internet sayfasında Cosmos (ATOM) ve Tezos (XTZ) staking hizmetinin de çok yakında geleceği vurgulanıyor.

Cex.io’nun söz konusu kripto paralar için sunduğu getiri yüzdesi ve minimum miktar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • NEO – %1-3 yıllık getiri – Minimum 1 NEO limiti.
  • ONG – %3-5 yıllık getiri – Minimum 10 ONT limiti.
  • TRX – %7-9 yıllık getiri – Minimum 1000 TRX limiti.
  • MHC- %15-20 yıllık getiri – Minimum 10000 MHC limiti.

Staking özellikle Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların da PoS protokolüne geçmeyi istediğini belirtmesi ile, ilerleyen yıllarda da ciddi bir talep görecek gibi duruyor. Cex.io kripto para borsasında hesap açıp bu fırsattan yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar