reklamı kapat

Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto Yalanı Tamamen Ortaya Çıktı!

Craig Wright'ın kendisine ait olduğunu belirttiği Bitcoin adreslerinden yayınlanan bir mesaj, gerçekleri ortaya koydu.
22:02
25 Mayıs 2020

Craig Wright, Bitcoin SV‘nin (BSV) liderlerinden birisi olarak tanınmadan önce, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi ile kripto para sektörünün gündemine oturmuştu. Hala eski iş ortağı Dave Kleiman’ın ailesi ile olan davası devam eden Wright, davanın her aşamasında Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmekten geri kalmadı.

Wright, mahkemeye sunduğu ifadesinde Tulip Trust isimli bir olayı ortaya attı. Wright’ın iddiasına göre Tulip Trust isimli firma, 1,1 milyon Bitcoin’in bulunduğu cüzdanların şifresini barındırıyor ve zamanı geldiğinde bu şifreler Craig Wright’a gönderilecek. Wright, mahkemeye verdiği evraklarda şu an için erişemediği BTC cüzdanlarının adreslerini yayınlamış ve bunların kendisine yani Satoshi’ye ait olduğunu belirtmişti.

Craig Wright “Kendi Adreslerince” Yalanlandı!

Wright’ın gerçekten de BTC’nin ilk yıllarında madencilik yapan bazı adresleri paylaşması, yatırımcıları şüpheye düşürdü. Ancak bugün yaşanan bir gelişme büyük ihtimalle Satoshi Nakamoto iddialarına bir son nokta koyacak. Wright’ın mahkeme evraklarında kendisinin olduğunu belirttiği adreslerden yayınlanan bir mesajda, Wright’ın dolandırıcı olduğu vurgulandı.

BitMEX’in araştırma ekibi tarafından da yayınlanan tweet’e bakıldığında, Wright’ın kendisine ait olduğunu iddia ettiği 145 adresten bir mesaj yayınlandı. Mesajda ise tam olarak şu ifadelere yer verildi:

“Craig Steven Wright bir yalancı ve sahtekardır. Onun bu mesajı imzalayacak özel anahtarları yok. 

Lightning Network önemli bir gelişmedir. Buna rağmen, ağ kapasitesini arttırmak için çalışmalara devam etmeliyiz.

Ne yazık ki çözüm kodda sürekli değilim yapmak veya güçlü katılımcıların diğerlerini zorlamasına izin vermek değil.

Hepimiz Satoshi’yiz.”

Bu da aslında Satoshi’nin mahkemeye sunduğu evraklarda bile yalan ifadeye başvurduğunu gösteriyor. Daha önce mahkeme tarafından yalan ifade vermekle suçlanan Craig’in sadece itibarı değil, sabıka kaydı da bu olaydan sonra zarar görebilir. Buna rağmen gizemli Bitcoin madencisinin kim olduğu bilinmiyor ancak kendisinin Satoshi olmadığı BitMEX Research tarafından da onaylandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.