Copyrobo Artık Proofstack

08:45
13 Mart 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin blockchain tabanlı projesi Copyrobo isim değişikliğine gitti. Dünyanın en büyük teknoloji portalı Techcrunch tarafından “Gelecek Vadeden 3 Blockchain Projesi”nden biri olarak seçilerek Disrupt San Francisco’ya davet edilen Copyrobo, yoluna bundan böyle Proofstack olarak devam edecek. Bu konuda Proofstack ekibinden yapılan açıklama şöyle;

Copyrobo olarak; Dünya’da ilk defa Blockchain (BTC, ETH, LTC) ve Güvenilir Sertifika Otoritelerini tek bir platform da birleştirerek, en yasal zaman damgası delillerini Android, iOS ve Web uygulamaları üzerinden saniyeler içerisinde üretebilmeyi başaran ilk ve tek Blockchain girişimi olduk.

Diğer blockchain girişimlerine göre, özellikle delillerin yasallığı noktasında fark yaratan stratejimiz neticesinde; Vietnam, Dubai, Bahrain, Moskova (Skolkovo Silikon Vadisi ve Rus Parlamentosu’nda), İstanbul, San Francisco ve New York’ta sunumlar yaparak, 2017 senesi içerisinde birden fazla uluslararası ödül alabilen ve aynı zamanda satışa geçebilen ender Blockchain girişimlerinden biri olduk.

Başlarda telif ve patente konu çalışmaların/eserlerin koruması için kullanılan hizmetlerimiz; yeni eklenen özellikler (Geolocation, Sosyal ID, Güvenlik İmzası, Proof.Link…) ve yeni eklenen paketler (Enterprise Plan) sayesinde, başka sektör ve kurumlarca da kullanılmaya başlandı.

Gerek hali hazırdaki kullanım alanlarının çeşitlenmesi, gerekse de yeni gelecek olan özellik ve çeşitlendirmelerimiz nedeniyle; Copyright Robot’tan türetilen Copyrobo yerine; Fikri ve Sınai Haklar haricinde de kullanılabilirliği anlatabilir ve aynı zaman da, en fazla sayıda yasal delil sağlama noktasında fark yaratan özelliğimizi belirtebilir Proofstack markamız ile yola devam etmeye karar verdik. 

Bundan sonrası için, Proofstack markamıza uygun proofstack.io alan adı üzerinden hizmetlerimizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Copyrobo’da hesabı olan tüm kullanıcılarımız, aynı kullanıcı adı ve parolalarıyla Copyrobo hesaplarına Proofstack web veya mobil uygulamaları üzerinden erişim sağlayabilirler. 

Bizler de CoinTürk ailesi olarak Proofstack ekibine yeni markaları ile başarılar diliyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar