X


Contentos Coin Nasıl Alınır?

Contentos, içerik üreticilerini hedefleyen bir projedir.
12:04
25 Şubat 2021

Costentos (COS), Binance Smart Chain ağı tabanlı bir kripto para birimidir. Costentos projesinin amacı ise merkezsiz dijital içerik topluluğu oluşturup insanların bu topluluk kapsamında özgürce üretip, dağıtıp, ödüllendirip kendi haklarını muhafaza edebilmelerini sağlamak. Consentos teknik dökümanında yazan bilgilere göre eşler arası gelir dağılımı, merkezsiz trafik dağıtımı, takip edilebilir telif hakkı işlemi ve değiştirilemez kredi sistemi projenin temelleri arasında yer alıyor.

Costentos farklı içerik üreticilerinin birbirleri ile etkileşi girebilmesini, trafiklerini dağıtabilmelerini, teklif haklarını istedikleri gibi kullanabilmelerini ve bunların hepsini blockchain üzerinde kaydedebilmelerini bir hayaldan gerçeğe dönüştürmek istiyor.

Projenin yol haritasında 2020 yılının üçüncü çeyreğinde ana ağa geçiş adımı atılacağı, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde ana ağın 2.0 versiyonunun yayınlanacağı, 2021 yılının ilk çeyreğinde ise ana ağ için shard eklentisinin kurulacağı belirtiliyor. Bu aşamada test ağı da aktif olarak kullanılacak.

2021 yılının ikinci çeyreğinde ana ağa veri aktarımı yapılacak ve 2021 yılının üçüncü çeyreğinde ise Mainnet v1.0’dan, v2.0’a hiçbir sorun olmadan geçiş gerçekleştirilecek. Projenin ortakları arasında Samsung Blockchain, Binance Chain, Chainlink, Theta, Harmony, TomoChain, KardiaChain, Atomic Wallet, Trust Wallet, Dailymotion, Fleta ve Stream Protocol yer alıyor.

Projenin yatırımcılarının başında ise Binance Labs,  Loopring, NGC, DHVC ve IDG Capital gibi kritik isimler bulunmakta.

Contentos (COS) Nedir?

COS Coin ise bütün bu ekosistemin kendi kripto para birimi olarak ortaya atıldı. An itibarıyla Binance ağı tabanlı olan Contentos Coin, üçüncü çeyrekte ise kendi ağına geçecek. COS Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 444. sırada yer alıyor ve 0,01533 dolarlık birim fiyata sahip. Piyasa değeri 42 milyon dolar olan COS Coin, toplam 10 milyara yakın arza sahip. Bunun ise sadece 2,791 milyar adeti piyasaya sürülmüş ve kullanıma açılmış durumda.

COS Coin’in arzı her çeyrekte atılan adımlara göre piyasaya sürülecek ve bunun bütün arz piyasaya sürüldüğünde 150 milyon dolar üzerinde değere sahip olması bekleniyor.

COS Coin Nereden Alınır?

COS Coin satın almak için projenin altyapı için kullandığı Binance kullanılabilir. Binance üzerinden İnovasyon Bölgesi sekmesine girerek COS Coin alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar