reklamı kapat

Compound Coin Nereden Alınır?

DeFi projesi Compound Coin nedir ve nasıl satın alınır?
22:24
7 Eylül 2020

Compound kesinlikle kripto para sektörünün son aylarda en çok adını duyduğu kripto para projelerinden birisi olarak biliniyor. 2020 yılındaki DeFi patlamasını yaratan projelerden birisi olan COMP Coin, bu yönüyle ilerleyen yıllarda da adını sıkça duyurabilir. Peki 2020 yılında tam anlamıyla rekor kıran ve birçok yatırımcının dikkatini çeken COMP Coin nedir ve Compound Coin yorumları nelere işaret ediyor?

Compound Coin Nedir?

İlk olarak COMP Coin’in tam olarak nasıl bir sisteme sahip olduğunu anlamak, Compound Coin yorumlarının da daha net yapılmasını sağlayacaktır. COMP Coin birçok DeFi protokolü gibi Ethereum altyapısı tabanlı bir ERC-20 token’ıdır. 2020 yılındaki DeFi yükselişini sağlayan projelerden birisi olan COMP’un böylesine hızlı bir yükselişe sebep olmasının altında ne yatıyor ve bu nasıl bir altyapıya sahip?

Compound ağında hem ağın yönetim token’ı COMP hem de cToken olmak üzere iki farklı token sistemi bulunuyor. COMP Coin tahmin edileceği gibi yönetimsel kararların alınmasını ve Staking veya Yield Farming karşılığında kullanıcıların ödüllendirilmesini sağlıyor. Ağın diğer kripto parası olan cToken ise farklı blockchain ağlarına aktarılıyor ve bunlarda alınıp satılabiliyor.

Kullanıcılar istedikleri taktirde ETH ağı tabanlı birçok kripto paranın “c versiyonunu” üretebilmekte. Yani COMP ağı tabanlı olarak cUSDT, cUSDC, cETH ve bunun gibi birçok yeni token üretilip, bunların değeri orijinalleri ile aynı kalabiliyor. Robert Leshner tarafından hayata geçirilen Compound’ın kendi altyapısında tam anlamıyla bir ekosistem barındırdığı görülüyor.

Tabii ki bu eşsiz yapıya ek olarak kullanıcıların DeFi özelliklerine de erişimi bulunuyor.

COMP Coin Yorum

COMP Coin yorumlarının başında bunun DeFi tabanlı olması nedeniyle parlak bir geleceğe sahip olması yer alıyor. Kullanıcılar hem cToken’lar hem de DeFi altyapısı nedeniyle uzun bir süre daha COMP Coin kullanacak gibi gözüküyor. Hiçbir merkezi kurum veya aracı olmadan akıllı kontratlar aracılığıyla kredi alınabilmesi veya verilebilmesi de bunun yükselme ve tutunma şansını arttırıyor.

Aslında COMP Coin’in yükseliş elde etme olasılığı, “COMP Coin nedir?” sorusunun cevabından bile hesaplanabilir ve bunun bir hayli yüksek olduğu söylenebilir. COMP Coin popüler merkeziyetsiz borsa Uniswap üzerinden alınabildiği gibi daha fazla likidite, güvenlik ve kolaylık isteyenler için direkt olarak Binance üzerinden de alınabilmektedir.

COMP Coin Al

Binance üzerinden COMP Coin almak için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

  • COMP satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna COMP  yazın ve altta açılan COMP /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “COMP AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek COMP alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.