X


CoinTürk Yorum Başına 1 mBTC (0,001) Dağıtıyor!

19:05
12 Ekim 2016

GÜNCELLEME: Bu Kampanya 2016 Yılı İtibarıyla Sona Ermiştir.

Sadece Türkiye’de Bitcoin meraklılarının hem bitcoin ile ilgilenip hem de bitcoin kazanabileceği bir yer var mı? Bizim bildiğimiz kadarıyla YOK!

Bitcoin, sistemsel olarak kazancın paylaşıldığı takdirde arttığı bir mantığa sahiptir. Bu nedenle de dünyada bir çok bitcoin eksenli site ve işletme zaman zaman çeşitli “giveaway” programları ile kazancının bir kısmını eko sistem içerisindeki kullanıcılar ile paylaşır. Türkiye’de ise bu konuda bugüne kadar atılmış kurumsal ve ses getirecek herhangi bir girişim bizim kulağımıza gelmedi. Bu noktada;

CoinTürk olarak bu konuda biz ne yapabiliriz?

bitcoin türkiyediye uzun uzun düşündük. “Bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki girişimci ile Türkiye’de bitcoin alışkanlıklarını arttırmak adına bir şeyler yapmak kolay değil!” dedik. Ancak önümüzde bir dağ gibi duran bu gerçekten de kaçmamız mümkün değil. Bitcoin eko sistemi teşvik, destek ve sabırla büyüyor ve büyüyecek. Biz de CoinTürk ailesi olarak kendi üzerimize düşeni yapma kararı aldık.  Tabi bunu yapmanın bizim açımızdan avantaj ve dezavantajları olacaktı. Muhtemel avantajları şimdilik bir kenara bırakıp, tüm dezavantajlarına rağmen elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Peki nedir bu dezavantajlar?

İlk dezavantaj, Bitcoin dağıtacağız! (karşılığının ne olacağı konusunda hiçbir öngörümüz olmadan hatırı sayılır miktarlarda yapacağız bunu)

İkincisi, genel Türk kullanıcısı ön yargısı ile bir çok eleştiriye göğüs germek zorunda kalacağız. (Karşılıksız kazanç seven bir yapımız var kabul edelim!)

Üçüncüsü, vereceğimiz tüm emek ve mesainin karşılığında belki de Türkiye eko sisteminde bir yaprak bile kıpırdamayacak.

Peki biz buna rağmen vazgeçecek miyiz? Tabi ki HAYIR! Öncelikle herkesin bildiği gibi bu işi biz keyifle ve sabırla yapıyoruz. CoinTürk’ün hayatta kalmasını ve gelişmesini bir  olarak görüyor ve ona göre adım atıyoruz. Sizlerin de bunun karşılığını fazlasıyla verdiğinizi söyleyebiliriz.

Şimdi sıra bizde.. CoinTürk olarak amacımız büyümek ve büyürken sizleri ve aramıza yeni katılan tüm Türkiye Bitcoin meraklılarını büyütmek. Bunu başarmanın kolay olmadığını biliyoruz. CoinTürk’te yeni yayına başlayan Serbest Kürsü’yü biz bunun için kurduk. Burada her şeyi konuşabileceğiz. Özellikle yeni projeleri, fikirleri ve buna bağlı finansman desteğini bulabileceğiniz bir ortam olmasını istiyoruz. Test aşaması devam eden kürsüye üyelik sadece davetiye ile mümkün olacak. Çünkü biz istiyoruz ki, “burada konuşma hakkı olanlar gerçekten sistemi geliştirmeye yönelik fikri olanlar” olsun.

Biz, Türkiye’de bitcoin ile ilgili başarılı yazılımlar yaratabilen beyinlerin, muhteşem siteler yapabilecek web masterların, Türkiye’de bitcoin ticaretini harika bir şekilde geliştirebilecek yatırımcı ve işletmecilerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Gelin, hep beraber bir süreliğine fiyatıyla birlikte teknolojisine de odaklanıp, Türkiye’nin Yeni Bitcoin Adaptasyonuna öncülük edelim.

CoinTürk üyelik davetiyesi alan tüm kullanıcılarımız şu andan itibaren aşağıdaki şartlar doğrultusunda “Serbest Kürsü’de” yaptıkları her yorum için bitcoin kazanacaklar. Davetiye almayan ancak bu süreçe dahil olmak isteyen okurlarımız ise Başvuru Formunu doldurarak davetiye talebi gönderebilir. Gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra seçilecek okuyucularımıza davetiyeleri gönderilecektir.

Serbest Kürsü Giveaway Koşulları:

 1. Üyelik bilgilerinizin eksiksiz olarak güncellenmesi gerekmektedir. Özellikle geçerli bir BTC adresi mutlaka bulunmalıdır.
 2. Yapıcı, geliştirici, fikir veren ve sohbete teşvik eden yorumlar atmaya lütfen özen gösterin. (“Tebrik, teşekkür ya da yazmış olmak için yazılan ” yorumları siz de takdir edersiniz ki ödeme sistemine dahil etmeyeceğiz. Ama bu tabi ki sakın kimseye teşekkür etmeyin, aman tebrik etmeyin anlamına gelmiyor.)
 3. Serbest Kürsü’nün amacı, kaliteli ve gelişime yönelik paylaşımların yapıldığı bir bilgi bankası haline gelmektir. O yüzden siz üyelerimizi özel olarak seçmeye çalışıyoruz. Lütfen Kürsüyü hakkını vererek kullanmaya özen gösterin. Yorum ve yazı çöplüğüne çevirmeyin. Yorum yazabilenlerin sınırlı olduğu fakat bir çok meraklı tarafından okunup takip edilen bir platformda yazdığınızı her zaman hatırlayınız.
 4. Şimdilik moderasyon bizim tarafımızdan yürütülecektir. Ancak ilerleyen dönemlerde “moderatör” desteği alabiliriz.
 5. Burada asıl amaç para kazanmak olmamalı, yapılan tüm yorumlar Türkiye Bitcoin Adaptasyonu için faydalı adımlar atmak adına tartışılmalıdır.
 6. Bu çalışmayı suistimal ettiğini düşündüğümüz üyenin üyeliği askıya alınacak ve ödeme yapılmayacaktır.
 7. Yapılan her yorum veya yeni konu açma+yorum karşılığı üyemize 0.001 BTC ödenecektir. Ödemeler 0.01 BTC bakiyeye ulaşıldığında yapılacaktır.
 8. Takdir edeceğiniz gibi, ucu açık ve sınırlaması olmayan bir giveaway başlatmış bulunuyoruz. Bunun için hatırı sayılır bir bütçe ayırdık. Ancak tabi ki sınırsız değil. İlk etap bütçe aşıldığı takdirde devam edip etmeme konusunu o günün şartları doğrultusunda değerlendireceğiz.
 9. Adından da anlaşılacağı gibi Serbestçe istediğiniz fikri tartışıp geliştirebilirsiniz. Ancak her zaman diğer üyelerimizin kişilik haklarına ve fikirlerine saygılı olmaya özen gösterirseniz seviniriz.
 10. Henüz yeni denenen bir program olduğu için zaman zaman yaşanabilecek aksaklıklarda yapıcı ve destekleyici olmanızı bekliyoruz.

GÜNCELLEME: Bu Kampanya 2016 Yılı İtibarıyla Sona Ermiştir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • zeycanburan
  4 sene önce

  hala aktıf mı bu projenız..

  44
 • Yigit Demirel
  Yiğit Demirel
  5 sene önce

  Ödeme limitine ulaştığınızda iletişim kısmından ödeme talep ediyorsunuz. İnceleme yapılıp ödemeniz gönderiliyor.

  47
 • Ali
  5 sene önce

  Peki kazançlarımızı takip edebileceğimiz bir panelimiz var mı?

  43
  • Onur Atam
   Onur Atam
   5 sene önce

   Hayır yok, yorumlarınızın ve açtığınız konuların sayısını Serbest Kürsü’de isminizin üzerine tıklayarak takip edebilirsiniz.

   47
   • Mehmet
    5 sene önce

    Ödeme limitine ulaştığımızda otamatik mi yatırılıyor yoksa biz mi talep ediyoruz?

    45