X


CoinTürk Türk Lirası Bitcoin İndeksi Yayında!

14:34
12 Ocak 2016

CoinTürk olarak, Türkiye’de Bitcoin ve kripto para dünyası için sitemizi geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu bağlamda CoinTürk Bitcoin İndeksini okurlarımızla buluşturuyoruz.

Bu indeks sayesinde Türkiye piyasasında var olan “Referans Bitcoin Fiyatı” eksikliğini gidermeyi hedefliyoruz. Bu fiyatı perakende satışlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitcoin eko sistemi içerisinde yer alan ve geçerliliği kanıtlanmış tüm borsalar baz fiyat belirlenirken hesaplamaya katılmıştır.

Hesaplamaya katılan borsalar: Bitstamp, BtcTürk, Btc-E, İtbit, Okcoin, Coinbase ve Bitfinex‘tir.

Hacimsel ağırlıklı fiyatlar ise bu borsalardan anlık çekilip geliştirdiğimiz algoritmayla birlikte 1’er dakika aralıklarla güncellenmektedir. CoinTürk Bitcoin Fiyat İndeks’inin yanında çok yakında veri tabanımızda saklanan fiyatlar geriye dönük grafik ve görsel destekli olarak okurlarımızın kullanımına açılacaktır. Ayrıca “CoinTürk api” çalışmaları en kısa zamanda tamamlanarak kullanıma açılacaktır. İndeks’i ana sayfa sağ kısımda görebilirsiniz.

indeksgörsel

Yasal Uyarı: Bu fiyat ve CoinTürk sitesinde yayınlanan diğer tüm fiyatlar “tavsiye edilen” perakende bitcoin fiyatlarıdır. Yatırım ve alış/satış işlemleriniz için anlık gerçek fiyat garantisi vermez. Yatırım yaparken, kendi öngörülerinizi kullanmanızı ve kendi fiyat araştırmalarınızı yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar