reklamı kapat

Coincheck OTC İşlemlerini Genişletiyor

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile OTC işlemlerini başlatan kripto para borsası, platforma yeni altcoin’ler eklediğini duyurdu.
16:00
15 Nisan 2019

Cointelegraph Japonya’nın paylaştığı bir habere göre Japon kripto para borsası Coincheck, geçtiğimiz günlerde kullanıcıyla buluşturduğu tezgah üstü işlemler (OTC) platformuna ilk iki altcoin’ini ekledi. Coincheck 1 Nisan’da yaptığı bir açıklamayla Bitcoin tezgah üstü işlemlerini başlattığını kamuoyuyla paylaşmıştı.

OTC platformları, büyük yatırımcılar için özel hizmetler sunarak işlem ücretlerinden tasarruf etmelerini sağlarlar. Aksi takdirde büyük rakamlarla işlem gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar alım ya da satım esnasında bazı engellerle karşılaşabiliyor.

Büyük yatırımcıları, işlem ücretleri gibi küçük detaylar sebebiyle kaybetmek istemeyen borsalar da OTC işlem platformlarına yöneliyor. Dolayısıyla dünya üzerindeki çoğu büyük borsa arasında bu işlem platformları oldukça popüler…

Ethereum ve Ripple

Nisan ayı başında OTC işlemlerini Bitcoin ile başlatan, önde gelen kripto para borsalarından Coincheck, piyasa hacmine göre ikinci ve üçüncü sırada yer alan Ethereum ve Ripple’ı da OTC platformuna ekledi.

Öte yandan Coincheck bugün yaptığı resmi bir basın açıklamasıyla, OTC işlem platformuna daha fazla altcoin ekleme planları olduğunu belirtti. Borsa, hangi altcoin’lerin ekleneceği ile ilgili bir ipucu paylaşmadı.

Bunun yanında 2018’in başında saldırıya uğrayan borsa, nisan ayında Monex Group’a satılmasının ardından güçlenmeye başladı. Ayrıca Coincheck 2018 Aralık ayında müşterilerine hizmet vermeye devam edebilmek için Japonya’dan lisans almayı da başardı.

Bunlarla birlikte borsa ocak ayında yayımlanan bir rapora göre, zararlarının neredeyse yarısının üstesinden geldi. OTC işlemlerini de ayı piyasasına rağmen başlatan borsa, emin adımlarla eski güçlü günlerine yürüyor gibi görünüyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.