reklamı kapat

Coincheck’ten Büyük Kurumsal Yatırımları Çekecek Adım

Büyük bir hack saldırısı atlatan borsa, kurumsal yatırımcılar için OTC işlemleri başlattığını açıkladı.
15:00
1 Nisan 2019

Cointelegraph’ın bugün yayımladığı bir haber göre, Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck, büyük ölçekli kurumsal yatırımlar için Bitcoin tezgah üstü işlemlerini (OTC) başlattığını açıkladı.

OTC İşlemleri

Borsanın yaptığı açıklamalara göre Coincheck OTC işlemleri sayesinde müşteriler, Coincheck’in ara yüzünü kullanarak aralarında 50 Bitcoin’den yani yaklaşık olarak 207.000 dolardan (yazım esnasında) başlayan büyük işlemleri doğrudan gerçekleştirebilecek.

Borsa, OTC işlemlerini başlattıklarını doğruladıkları bir blog gönderisinde, OTC işlemlerinin yalnızca hafta içi ve 10:00 ile 15:00 saatleri arasında gerçekleşeceğini ifade etti. Bu saatler dışında hiçbir şekilde gerçekleşmeyecek olan OTC işlemlerinin Coincheck telefon uygulamalarında da yapılamayacağı bildirildi.

Öte yandan Coincheck paylaştığı blog yazısına göre, bu yeni hizmet sayesinde büyük ölçekli kurumsal oyuncular yüksek miktarda Bitcoin alım satım işlemlerini hızlı bir gerçekleştirebilecek. Ayrıca borsaya, gelecekte Bitcoin dışındaki kripto paralar için de OTC işlem desteği ekleneceği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bunun yanında 2018 yılında dünyanın en büyük kripto para borsaları arsında yer alan Amerika merkezli Coinbase, kurumsal yatırımcılar için kendi platformu üzerinde OTC işlemlerini başlatmıştı. Ardından Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından tamamen düzenlenmiş bir platform olmayı da başarmıştı.

Coincheck’in Toparlanma Süreci

Ayrıca Ocak 2018’de 532 milyon dolara mal olan bir hack saldırı yaşayan borsa, nisan ayı ortalarında Japon şirket Monex Grup’a satılmıştı. Yaklaşık olarak 33.5 milyon dolar karşılığında gerçekleşen satışın ardından yapılan değişikliklerle borsa hızla kendini toparladı.

30 Ekim 2018’de faaliyetlerini yeniden başlatan Coincheck şubat ayında yapılan açıklamalara göre,1,7 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş ve 900 bin yeni kimlik doğrulaması yaptığını dile getirmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.