reklamı kapat

Analistlerin Ve Yatırımcıların Kafası Karışık

Son 15 günlük hareketler hem analistlerin hem yatırımcıların isabetli tahminler yapmasını engelliyor gibi görünüyor…
14:00
15 Nisan 2019

Hafta sonları kripto para piyasası için genellikle sakin geçer. Forex piyasalarından farklı olarak kripto paralar her saat ve her gün işlem görebilir. Ancak eski yöntemlere alışan yatırımcılar ve piyasa oyuncuları için bu duruma alışmak zaman alacak gibi… Bunun yanında hareketler için pazartesiyi bekleyen yatırımcılar sayesinde yeni haftaya başlarken analistlerin Bitcoin hakkında kafalarının biraz karışık olduğunu görüyoruz.

Analistlerden Karışık Sinyaller

Cuma akşamından bu sabaha kadar kripto para piyasasının neredeyse hareketsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan 2019 yılı toplam piyasa hacmi 1 Nisan’a kadar 120 milyar dolar ile 145 milyar dolar arasında gidip geldi. Ancak 1 Nisan’da Bitcoin fiyatının yükselmesiyle toplam hacim birden 15 milyar dolar artarak 170 milyar dolar seviyesini geride bıraktı. Bu yükselişin yaşanması da “200 milyar dolar seviyesine doğru mu gidiyoruz?” sorusunu akıllara getirdi.

Analistler genellikle kısa vadeli fiyat hareketlerini yorumlarken karışık sinyaller verebilir. Şu anki hareketlere bakıldığında bazı analistler yeniden yükselmenin başlama ihtimali olduğunu dile getiriyor.

Ancak “The Crypto Dog” gibi bazı analistler de diğerleri gibi iyimser yorumlar yapmıyor. “The Crypto Dog” geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweet’te şu ifadelere yer verdi:

Tamamen yanlış yorumluyor olabilirim ve diğerlerinin arasında sıkışıp kalabilirim. Ama zirveyi yakalamadan önce Bitcoin’de ve altcoin’lerde tekrar düşüş yaşanacağını görüyorum.

5.800 Direnç Seviyesi

Bazı analistler de 5.800 noktasının çok güçlü bir direnç seviyesi olduğunu dile getiriyor. Böyle düşünen analistlere göre Bitcoin, bu seviyeyi aşmadan önce birkaç hafta hatta belki de aylarca 4.700 dolar ile 5.500 dolar aralığında kalacak.

Öte yandan Bitcoin’in ve diğer kripto paraların neredeyse tamamının bu haftaya güzel bir artışla başladığını görüyoruz. Bu artış şimdilik iyimser analistlerin tahminleri karşılar nitelikte.

Twitter dünyasındaki kripto para analistlerinin yorumları özellikle yatırımcılar için oldukça önemli. Dolayısıyla muhtemelen yatırımcılar iyimser tahminlerin gerçekleşmesini ister. Ancak piyasanın ne yönde hareket edeceğini her zamanki gibi zaman ve uzun vadeli hareketler gösterecek gibi görünüyor…

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.