Coinbase’den Siyasi Adım

Coinbase Amerika seçimleri için fon toplamaya hazırlanıyor.
17:00
21 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Coinbase, ABD seçimlerine para toplamak için “siyasi eylem komitesi” oluşturduğunu açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Kaliforniya merkezli kripto para borsası Coinbase, Amerike seçimlerinde kullanılmak üzere para toplayacak. Borsa bu amaçla bir “siyasi eylem komitesi” oluşturduğunu 20 Temmuz Cuma günü açıkladı. Yapılan açıklamaya göre siyasi eylem komitesi henüz bir fon yaratmadı.

Kripto para sektörünün kilit isimlerinden olan Coinbase birkaç ay önce, daha fazla kurumsal yatırımcı çekmek amacıyla yeni bir hizmet paketi oluşturacağını ve yatırım teknolojisini yenileyeceğini açıklamıştı. Coinbase’in yatırımlarıyla ilgilendiği şirketlerin arasında alım satım fonları ve yüksek frekanslı ticaret şirketleri yer alıyor. Bu amaçla tasarlanan Coinbase’in yeni kurumsal teklifi olan Coinbase Custody zaten açık. Buna ek olarak borsa, Coinbase Pro platformunu da hizmete sundu.

Öte yandan Mayıs ayında Coinbase’in, bankacılık lisansı almak için başvuru yapabilme olasılığı hakkında Amerikalı düzenleyiciler ile görüştüğü de ortaya çıktı. Kripto para platformunun, bu yılın başlarında da aynı konuyu görüşmek üzere ABD Para Birimi Denetleyici Kurumu’ndan yetkililerle temasa geçtiği de bildirildi. Ayrıca Coinbase’in menkul kıymetleri listelemek için onay aldığı söylentileri daha sonra şirket tarafından yalanlandı.

Coinbase bu siyasi kararını açıklamadan önce platformuna beş kripto parayı eklediğini duyurdu. Bu kripto paralar, ADA, BAT, XLM, ZEC ve ZRX… Coinbase listelenmesinin ardından bu beş kripto parada yükselişler yaşandı. Dolayısıyla Coinbase’in piyasa üzerinde gücü olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar