reklamı kapat

Coinbase Tekrar Facebook’ta

Coinbase’in yaşadığı olumlu gelişmeler gün geçtikçe artıyor. Borsanın yaşadığı son iki önemli gelişmeye beraber bakalım…
13:00
23 Temmuz 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Halihazırda 8 milyar gibi yüksek bir değere sahip olan San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase’in son zamanlarda yaşadığı olumlu gelişmelerin sayısı giderek artıyor. Şirket 20 milyar dolarlık öncelikli müşteri kapasitesine ulaştığını ve Facebook reklamlarının eski haline getirildiğini bildirdi.

Coinbase kısa süre önce büyük kurumsal yatırımlara odaklandığını açıklamıştı. Bu yılın başlarında da kurumlar için özel olarak tasarlanmış bir araç takımını da içinde barındıran Coinbase Prime’ı kurumsal ve öncelikli müşterilerine sundu. Coinbase’in bu stratejisinin meyvelerini vermeye başladığını söyleyebiliriz.

Kurumsal yatırımcılar bir borsa ile doğrudan bağlantılı olma riskini göze almak istemediği için kurumsal müşterilerin büyük yatırımları için özel bir “aracı” olmaması bu piyasadaki en büyük eksiklerden biri olarak görülüyordu. Coinbase kendi “öncelikli” hizmet platformuyla bu eksikliği gidermiş gibi görünüyor. Business Insider’a göre şimdiden 20 milyar dolarlık bir hedge fonu oluşturuldu. Ayrıca Coinbase Prime ekibi, yatırım alanına katılması için büyük çaplı hedge fonları üzerinde çalışmaya da devam ediyor.

Coinbase reklamları Facebook’a geri döndü

Coinbase’in yaşadığı bir olumlu gelişmede Facebook ile ilgili… Şirketin reklamları ve tanıtım yazıları Facebook’a geri döndü.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Facebook bu yılın başlarında kripto para reklamlarını yasakladı. Coinbase’in yeniden güvenilir listeye alındığını ve daha fazla insanı açık finansal sisteme soktuğumuzu söylemekten gurur duyuyorum.

Ocak ayında tüm kripto para reklamlarını yasaklamasının ardından Facebook, daha önceden onaylı reklam içeriklerine izin vereceğini açıklayarak reklam politikasını Haziran ayında güncellemişti. Coinbase’in ise Amerika piyasasındaki konumuna ve avukatlara harcadığı paraya bakıldığında tekrar güvenilir listeye girmesi sürpriz bir gelişme oldu.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.