Her Öğrenciye $10 Değerinde Bitcoin: Coinbase

11:03
16 Mayıs 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

San Francisco tabanlı Coinbase, işletmeler ve kullanıcılar için alım-satım ve ödemelerde Bitcoin kabul etme gibi tüm işlemlerin yapılabileceği dijital cüzdan platformudur. 14 Mayıs’da açıklanan duyuruya göre, dünya çapındaki birçok üniversitenin öğrencilerini ve akademik personellerini de kapsamına alan, Coinbase sitesine kayıt yaptıran tüm kullanıcılara, anında $10 dolarlık Bitcoin yatırılacağı belirtildi. Coinbase ayrıca bu kampanyada MIT’den ilham aldığını da ekliyor. Kullanıcıların tek yapması gereken .edu uzantılı mail adresleriyle kayıt olmak ve mail adresine gelen aktivasyon linkine tıklamak. Duyuruda birçok üniversitenin bu kampanyaya dahil olduğu belirtilse de, kapsama dahil edilen üniversitelerin listesi yayınlanmamış ve yalnızca dünya çapında ilk 500 üniversitenin yer alacağı ifadesi kullanılmıştır. Aşağıda da açıklayacağımız gibi ODTÜ’nün bu kapsama dahil olduğu görülüyor, ilk 500 listesinde geçtiğimiz yıllarda yer alan üniversitelere bakıldığında Türkiye’den kapsama dahil muhtemel üniversitelerin Bilkent, Boğaziçi, İTÜ, Ankara, Hacettepe ve ODTÜ gibi büyük üniversiteler olabileceği söylenebilir (tüm üniversiteler denenmemiştir, bazıları kapsamda olmayabilir).

METU uzantılı adresimizle girerek bu kampanyanın doğruluğunu sizin için denedik. Aşağıda kayıt olduktan sonra 0.02219 BTC’nin hesaba geçtiği görülebilir. Bitcoin hesaba yattıktan sonra da dilediğiniz adrese transfer gerçekleştirebilirsiniz. Direkt link: Coinbase.

 

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar