X


Coin Bureau Paylaştı: İşte 3 Önemli Metaverse Projesi ve Kripto Paralar!

Piyasanın popüler YouTube kanallarından olan Coin Bureau yaptığı son açıklamalarda 3 önemli metaverse projesini sıraladı.
14:30
3 Aralık 2021

Metaverse projelerinin son zamanlarda oldukça popüler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Nitekim analistler de bu projelere ve kripto para birimlerine yoğunlaşmış durumdalar. Piyasanın popüler YouTube kanallarından olan Coin Bureau da yatırımcıların yakından takip etmesi gereken 3 önde gelen metaverse projesini takipçileri ile paylaştı.

Axie Infinity (AXS)

Yatırımcı ilk olarak Axie Infinity’e (AXS) değiniyor. Axie Infinity, henüz büyük teknoloji devleri alana dahil olmamışken metaverse üzerinde çalışmaya başlayan ve ilgiyi bu alana çeken ilk projeler arasında yer alıyor.

Analiste göre oyun, diğer gerçekçi oyunlar kadar estetik görünmese de, Pokemon’dan ilham alan karakterler etrafında dönen ve basit oyun stratejisini seven oyuncuların dikkatini çekiyor. Coin Bureau  ayrıca bu NFT oyununun oldukça basit olduğunu ifade ediyor. Ayrıca proje, şimdiye kadar sadece OpenSea’de işlem hacminde yaklaşık 27.500 ETH üretti ve 30.000’den fazla aktif yatırımcısı bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Coin Bureau, projenin bir play-to-earn projesi olmasının da çok önemli olduğunu, “Teknoloji devlerinin neden giderek metaverse kavramına yöneldiğini gösteren şey, gerçekten de Axie Infinity gibi oyunlardır. Esasen herkese sadece çalışma, kazanma ve harcama şekillerini değil, aynı zamanda yaşama, planlama ve hayatlarını yönetme şeklindeki temel yolları da değiştirme imkanı sunarlar.” sözleri ile açıklıyor.

The Sandbox (SAND)

Yatırımcı ikinci olarak yine popüler bir oyun olan The Sandbox’u ele alıyor. The Sandbox, kullanıcıların dijital arazi parselleri gibi dijital oyun içi varlıkları oluşturabileceği, satın alabileceği, satabileceği ve takas edebileceği blok zinciri tabanlı bir dijital dünya olarak tanımlanabilir.

Analist bu noktada, “Sandbox, kullanıcıların kendi dijital dünyalarını oluşturabilecekleri bir 2D mobil oyun olarak başladı. Bugüne kadar The Sandbox 40 milyondan fazla kullanıcıyı bir araya getirdi ve Sandbox geliştikçe bugün de mobil cihazlarda kullanılabilir duruma geldi.” sözlerini kullanıyor.

Kripto para analistine göre Snadbox’a olan bu ilgi dijital arsalardan kaynaklanıyor:

Arsalar, The Sandbox metaverse içinde oyuncuların deneyimlerini üzerine inşa etmek için satın alabilecekleri dijital gayrimenkul parçalarıdır. Bu, esasen oyuncuların gerçek oyun deneyimleri yaratmak için topraklarını oyun içi varlıklarla doldurabilecekleri anlamına geliyor.

Netvrk (NTVRK)

Listede sonuncu sırada yer alan Netvrl (NTVRK), dijital bir sosyal dünya ve kolayca paylaşılan deneyimler oluşturmak ve bundan para kazanmak için güçlü altyapıya sahip bir platform olarak tanımlanıyor.

Coin Bureau’ya göre, Netvrk’in metaverse‘ü, kullanıcıların dijital alanı içinde binaları, ofisleri, araçları, evleri ve oyuncuların düşünebileceği hemen hemen her şeyi içerebilen varlıkları satın almalarına izin veriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar