reklamı kapat

Cardano (ADA) G. Kore Pazarına Açılıyor

9 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Son haftalarda gündemden düşmeyen Cardano yeni bir ortaklık anlaşması duyurdu. Cardano Güney Koreli mobil ödeme platformu Metaps Plus ile partnerlik kurdu. Metaps Plus, kripto paraların mobil ve diğer platformlara entegre edilmesi için altyapı hizmeti sağlayan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Metaps Plus yetkilileri bu ortaklığı “Asya’da kripto paraların mobil platformlara ilk entegrasyonu” şeklinde nitelendiriyor.

Partnerlik anlaşması bugün erken saatlerde duyuruldu. Anlaşmanın Cardano için çok doğru bir zamanda duyurulduğunu söyleyebiliriz.

Cardano’nun merkeziyetçi blog zinciri teknolojisini kullanmak isteyen platformları destekleme amacıyla kurulmuş Emurgo şirketi CEO’su Ken Kodama anlaşma hakkında şunları kaydetti:

Cardano çok önemli bir partnerlik daha kurdu. Bu partnerlik Güney Kore’deki Cardano kullanıcılarının kripto paralara daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Metaps Plus CEO’su Kim Seungyeon’un partnerlik hakkındaki görüşleriyse şöyle:

Kripto paraları Güney Kore’nin en büyük mobil ödeme platformlarından biri olan Metaps’e entegre eden Emurgo ile partnerlik kurduğumuz için çok heyecanlıyız. Cardano yatırımcılarıyla birlikte çevrimdışı platform ortaklarımızın satışlarını ve değerlerini arttırmaya odaklandık.

Cardano’nun ana hedeflerinden biri de uluslararası alanda Blockchain teknolojisini destekleyen şirket ve platformlarla ticari ortaklıklar kurmak. Bu anlaşma Cardano’nun küresel pazara açılmasında önemli rol oynayacak.

Emurgo CEO’su Metaps Plus ortaklığının Cardano’nun küresel pazara açılmasının yanı sıra Güney Kore’de yaygın bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına da olanak tanıyacağını belirtti.

Partnerlik gereğince Cardano dünya genelinde 1 milyar kez indirilmiş bir platforma ödeme yöntemi olarak entegre edilecek. Yani Cardano 1 milyar kullanıcıya sahip bir platformda doğrudan kullanılabilecek. Bu, kripto para birimlerinin başına gelebilecek en iyi şeylerden biri olabilir.

Kaynak: Stocksgazette.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.