X

Büyük Kripto Yatırım Firması Yükselişini Sürdürüyor: Bitcoin (BTC) Açık Ara Önde

Grayscale Investments’ın Yönetimi Altındaki Varlıklar 13 milyon doları aştı.
15:19
15 Aralık 2020

Elde edilen son verilere göre bir numaralı kripto para birimi varlık yönetim firması Grayscale Investments’ın Yönetimi Altındaki Varlıklar (AUM) 15 Aralık’ta 13 milyar doları aştı. Grayscale, kripto para birimi endüstrisinin canlanmasından yararlanarak Yönetimi Altındaki Varlıklara bir aydan kısa bir sürede 1 milyar dolarlık eklemeyi başardı.

Bitcoin Liderliğini Koruyor

Firmanın Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürünü, yukarıda belirtilen 13 milyar dolarlık rakamın yüzde 83’ünü oluşturuyor ve kripto para birimi yatırımcıları için açık ara en popüler seçenek olmaya devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein’in de belirttiği gibi firma sadece Ethereum (ETH) yatırımı yapan yeni yatırımcı sayısında da büyük artış görüyor.  Sonnenshein konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “2020 yılı boyunca önce Ethereum ve bazı durumlarda sadece Ethereum tercihi olan yeni bir yatırımcı grubu görüyoruz. Bir varlık sınıfı olarak ETH etrafında büyüyen bir inanç var. Varlık sınıfının gelişimi kendisini sağlamlaştırmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Grayscale yalnızca bir ayda 365.000 ETH  yani yaklaşık olarak 213 milyon değerinde Ethereum biriktirmeyi başardı. Genel olarak ise Grayscale Ethereum Trust (ETHE) 1,7 milyar dolarlık ETH’yi yönetiyor.

Listede Ethereum Classic‘in önünde yer alan Litecoin (LTC), şu anda 74,3 milyon dolarlık yönetim altındaki varlıklar ile şirketin üçüncü büyük yatırımını oluşturuyor.

Rekor Girişler

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert’in belirttiği gibi kripto fon ailesinin bir buçuk ay içinde 5,4 milyar dolarlık yatırım eklemesi yalnızca beş ay sürdü. Yatırım girişlerinde güçlü bir artış, tarihi bir Bitcoin rallisine denk geldi. Önde gelen kripto para birimi şu anda 1 Kasım’dan bu yana yüzde 41’in üzerinde artış kaydetti.

Buna ek olarak ABD tarafından bildirildiği üzere, kripto varlık yönetimi firmaları Aralık ayı başlarında en iyi ikinci haftasını geçirerek altın talebinin azalmasından yararlandı.

Bitcoin Fiyatı

Yatırımcılar şu an için nispeten volatil devam eden ve zaman zaman düşüş yaşayan Bitcoin fiyatına rağmen BTC’ye olan güvenini kaybetmiyor gibi görünüyor. Özellikle uzun ve orta vadeli hissiyata bakıldığında yaşanan düzeltme hareketlerinin ardından BTC’nin tüm zamanlar rekorunu kıracağı ve 50.000 dolara doğru yükselişini sürdürmesinin beklendiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar