X


Büyük DeFi Projesi İçin Yeni Ortaklık: Fiyat Yükselişe Geçti

SUSHI'ye Cronje müjdesi!
11:29
1 Aralık 2020

DeFi ve kripto para sektörünün en ünlü projelerinden birisi olan Yearn Finance, son günlerde birçok başka DeFi projesi ile ortaklık açıklamaya başladı. Ünlü geliştirici Andre Cronje tarafından yapılan güncel bir duyuruda ise beşinci ortaklığın SushiSwap projesi ile olacağı belirtildi.

Yearn Finance ve Sushi Birleşiyor

Merkeziyetsiz finans protokolü Yearn Finance, Uniswap kripto para borsasının bir çeşit fork’u olan SushiSwap ile ortaklığa resmen başladı. Yearn ve SushiSwap projelerinin geliştirme kaynakları da bu ortaklığın devamında birleştirilecek ve kilitli toplam token değeri bir araya getirilecek. Yearn Finance için kilitlenmiş tokenlerin toplam değeri 455 milyon iken, SushiSwap için kilitlenmiş tokenlerin toplam değeri ise 730 milyon dolar seviyelerinde.

sushi

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yearn Finance kısa süre önce de Pickle Finance, Cream Finance, Cover ve Akropolis projeleri ile ortaklık duyurusunda bulunmuştu. Andre Cronke, SushiSwap ile beraber önemli çalışmalar yapılacağını ve iki projenin birleşmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Cronje açıklamasının devamında kullanıcıların bu ortaklıktan faydalanabileceğini belirtti.

SUSHI de Yearn’e Katkı Sağlayacak

SushiSwap da Yearn Finance projesinin gelişimine katkı sağlayacak ve Deriswap projesi için önemli adımlar atacak. Yearn Finance ekibinin sıradaki projesi olarak bilinen Deriswap, DeFi dünyasının farklı özelliklerini tek bir platformda bir araya getirmeyi hedefliyor. Cronje bunu resmi olarak duyursa da henüz bununla ilgili net adımlar atılmadı.

Cronje konu hakkında yaptığı açıklamada Yearn Finance projesinin bundan sonra hazinesine SUSHI ekleyeceğini belirtti. Bu ortaklık gelişmesi ile SUSHI fiyatı Binance üzerinde uçuşa geçti ve an itibarıyla %30 yükselişe sahip. SUSHI, oldukça çalkantılı günler geçirmiş ve 14 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir gerileme yaşamıştı.

SUSHI Fiyatı Eski Seviyelerine Döner Mi?

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,849 dolardan işlem gören SUSHI, son günlerin en önemli yükselişini yaparak aslında  yatırımcılara umut verdi. Yine de bir zamanların en popüler DeFi projesinin şimdi eski günlerine dönüp dönemeyeceği tam bir soru işareti ve muamma. Eğer DeFi sektörü toplu bir yükselişe geçerse SUSHI de bu ortaklık ve devamındaki gelişmeler ile eski günlerine dönebilir.

Böyle bir yükseliş için ise YFI gibi temel DeFi projelerinin rekor tazelemesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar