Burger King Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Burger King'in Almanya kolu Bitcoin (BTC) ödemesi kabul etmeye başladı.
09:03
4 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ilk piyasaya giriş yaptığı günden bu yana inanılmaz bir tanınma ve yükseliş elde etti ve hala da etmeye devam ediyor. Bir zamanlar bankaların ”sadece suçluların kullandığı kripto para” olarak tanımladığı BTC’ye bir yeni destek dünyanın en büyük fast food zincirlerinden birisi olan Burger King‘ten geldi.

Burger King’ten Bitcoin Adımı

Burger King’in Almanya kolu bundan sonra mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden verilen siparişlerde Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Bitcoin, Burger King’in Almanya tabanlı internet sitesinde bir anda ortaya çıksa da, şu an Almanya çapındaki 600 BK restoranında online ödeme dışında Bitcoin ödemesi kabul edilip edilmediği ise bilinmiyor.

Bundan önce Burger King’in Rusya kolu 2017 yılında Bitcoin ödemeleri kabul etmeye başlayacağını açıklamış ve kendi kripto para birimi Whoppercoin’i tanıtmıştı. Buna ek olarak Hollanda’nın Arnhem şehrindeki bir Burger King de aynı sene içerisinde Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladı.

Crunchbase tarafından sağlanan verilere göre Burger King 1954 yılında Florida içerisinde hayata geçirildi ve firmanın şu an için 13.000 konumda olduğu, 11 milyon müşteriye hizmet verdiği biliniyor. Fast food zincirinin ortalama yıllık kazancının ise 1.7 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmekte.

Bitcoin bir dizi olumlu haber ile hızını arttırırken uzmanlar altcoin’ler için kötü durum senaryolarını tekrar etmeye devam ediyorlar. Peter Brandt’ın altcoin’ler hakkındaki yorumunun detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.