reklamı kapat

Bu Proje Daha Çok Konuşulur: SushiSwap’te Neler Oluyor?

SushiSwap adeta bir efsaneye dönüştü ve günden güne daha akıl almaz hale geliyor.
08:17
12 Eylül 2020

SushiSwap efsanesi gitgide daha akıl almaz hale geliyor.

Uniswap’in ezeli rakibi SushiSwap’in kurucularından Şef Nomi, geçen hafta bir dolandırıcılık iddiasıyla suçlandıktan sonra projeye 14 milyon dolarlık Ethereum (ETH) iade etti.

SushiSwap Çılgınlığı

Konuyla ilgili paylaştığı “duygusal” tweet’inde Şef Nomi, çok korkmuş ve açgözlü olduğunu bunun da onu “tartışmalı kararlar” almaya zorladığını ifade ediyor. Şef Nomi konuyla ilgili olarak, “Başına dert açtığım herkesten özür dilerim. Duygusaldım, açgözlüydüm, korkuyordum. Baskı altında kötü kararlar verdim ve bu herkesi incitti. Beklentinizi yerine getirmedim ve üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak son zamanların en popüler projesinin kurucusu, bundan sonra neler olacağını ve kendisinin ne kadar hak ettiğine karar vermeyi topluluğa bıraktığını ve artık herhangi bir kontrole sahip olmayacağını da, “SushiSwap’in orjinal yaratıcısı olarak ne kadar hak ettiğime topluluğun karar vermesine izin vereceğim. Herhangi bir para biriminde (ETH/SUSHI/vb.). İstediğiniz herhangi bir kilitleme programıyla.” sözleri ile dile getirdi.

Şef Nomi, tüm SUSHI varlıklarını aniden Ethereum’a (ETH) dönüştürdükten ve 5 Eylül’de likidite havuzunu boşalttıktan sonra kripto para ekosisteminin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Sonuç olarak, SUSHI token’ı bir günde yüzde 70’in üzerinde düştü. Çünkü insanlar projenin bir dolandırıcılık girişimi olduğunu düşünmüş ve hemen paralarını kurtarmak istemişti. Ertesi gün SUSHI, Şef Nomi‘nin yetkileri FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e vermesinin ardından bir oh çekti ve yeniden yükselişe geçti.

Nomi Ne Yapmaya Çalışıyor?

SushiSwap yaratıcısı, yaptığı iadenin yanı sıra platformu kısa süre önce “vampir” çatalı nedeniyle 800 milyon dolar değerinde likidite kaybeden Uniswap Hayden Adams’la da arasını düzeltmeye çalıştı.

Şef Nomi’nin bu adımlar her ne kadar topluluğun bir kısmı tarafından takdir edilse de bazı isimler Nomi’ye inanmıyor. Yatırımcı Alistair Milne, Nomi’nin attığı bu adımlarla daha fazla para kazandığını ve aldığı tepkilerden sonra tekrar sevilmek istediğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.