X


Bitcoin (BTC) Milyonerlerinin Sayısında Yeni Rekor!

Bitcoin milyonerlerinin sayısı 17.000'i buldu.
21:14
11 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı 2017 yılında 20.000 dolara kadar çıkıp buradan 3.000 dolara kadar düşse de BTC yatırımcılarının sayısı her geçen gün daha fazla artıyor ve artmaya da devam edecek gibi gözüküyor. BTC aslında yakın zamanda 2.000 dolarlık sert bir düşüş yaşadı.

Aslında artan şey sadece Bitcoin yatırımcılarının sayısı değil, aynı zamanda Bitcoin milyonerlerinin sayısı gibi gözüküyor. Bitcoin fiyatı çok sert dönemlerden geçse ve %70 gibi keskin düşüşler yaşasa da milyonerler dipten almaya ve ellerinde BTC tutmaya devam ediyorlar.

17.000 Bitcoin Milyoneri Var

Bit Info Charts  tarafından sunulan verilere göre, şu an için Bitcoin milyonerlerinin sayısı yeni bir rekor kırdı. 17.005’e kadar çıkan Bitcoin milyonerlerinin özellikle 2020 yılında ciddi bir artış yaşadığı görülüyor. Bu listeye girebilmek için ise cüzdanınızda minimum 1 milyon dolar veya daha fazla değere sahip BTC olması gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aslında bu 17 milyon ayrı kişinin olduğu anlamına gelmiyor. Bitcoin milyonerlerinin çok farklı ve fazla cüzdanları olabilir ve fonlarını bölmek için birden fazla cüzdan açabilirler. Yine de Bitcoin milyonerlerinin sayısında da önemli bir artış yaşandığı öngörülmekte.

Bunun aslında BTC’nin devamlı kısıtlı hale gelen arzından kaynaklandığı söylenebilir. BTC arzı azaldıkça, devamlı olarak daha fazla BTC’ye sahip olmak isteyenlerin sayısı da artıyor. Bu da tahmin edileceği gibi arz ve talep dengesizliği yaratıyor. Sayının arttığı gibi yakında fiyatın da artacağı tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar