X


Bu Fan Token Listelenmenin Ardından Dakikalar İçerisinde Yüzde 400 Arttı

Arsenal Fan Token (AFC), kısa sürede %400'ün üzerinde yükselerek 115 TL seviyelerine ulaştı.
14:38
27 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Arsenal Fan Token, ağustos ayındaki FTO’nun ardından bugün listelendi. Chiliz ve Paribu platformlarında listelenen Arsenal Fan Token (AFC), kısa sürede %400’ün üzerinde yükselerek 115 TL seviyelerine ulaştı.

AFC, %447’lik Ralli Kaydetti

İngiltere ligi ekiplerinden Arsenal’in resmi fan token’ı AFC, bugün 14.00 itibarıyla Chiliz ve Paribu borsalarında listelendi. Paribu’da AFC/TL paritesi %447’lik artış kaydedildi. AFC, 115 TL’ye dokunarak önemli kazançlar elde etti. FTO fiyatı 2 pound olan AFC, bu bağlamda 8.83 pounda kadar tırmandı.

AFC, ani yükselişin ardından bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 68 TL’den alım satım işlemi görüyor. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, gün içerisinde Paribu ile birlikte listelemenin gerçekleşeceğini açıklamıştı. AFC, yatırımcıların büyük ilgisine maruz kaldı.

Fan Token’ların Yükselişi

Fan token’lar Chiliz ekosistemindeki varlığını diğer platformlara taşıyor. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Lazio Fan Token anlaşması ile büyük ses getirmişti. LAZIO, listelenmesinin akabinde büyük artış kaydetmişti. Binance, fan token alanında lider rolü oynamak adına adımlarını atıyor. İtalya Serie A ekiplerinden Lazio, Binance’i resmi sponsporu ilan ederek stadyum panolarında, formalarda ve birçok yerde adını geçiriyor.

Lazio fan token, an itibarıyla 12 dolar seviyelerinden işlem görüyor. LAZIO, ön satışta 1 dolar fiyattan alıcı bulmuştu. Fan token’lar bu bağlamda yatırımcısını da güldürüyor.

Chiliz borsası; futbol, basketbol, e-spor, tenis ve birçok alanda fan token anlaşmaları ve sponsorluk duyurularıyla tanınıyor. Chiliz’in Galatasaray, Barcelona, PSG, AC Milan, Juventus gibi Avrupa’nın başarılı kulüpleri ile anlaşması bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Mustafa
    8 ay önce

    Yalana bak Lazio kazandırmış millete 270den verdiler

    14