X


Analistten Kıyamet Senaryosu Gibi Açıklamalar: Bu Altcoin’lere Dikkat!

Altcoin Sherpa açıklamaları ile yatırımcıları uyarıyor ve destek seviyelerinin kaybedilmesi ile daha derin düşüşlerin gelebileceğini ifade ediyor. 
15:11
7 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri son düşüş sonrasında nispeten sakin bir Cumartesi günü geçiriyor. Ancak popüler analistlerden olan Altcoin Sherpa yaptığı açıklamalar ile yatırımcıları uyarıyor ve destek seviyelerinin kaybedilmesi ile daha derin düşüşlerin gelebileceğini ifade ediyor.

Yatırımcılar Dikkat!

Altcoin Sherpa yaptığı açıklamalarda, Solana (SOL), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Terra’nın (LUNA) destek seviyelerini kaybetmenin eşiğinde olduğunu ifade ediyor. Analist, dört kripto varlığının destek seviyeleri kaybedilirse diğer altcoin birimlerinin de bu durumdan etkilenebileceğini ifade ediyor.

Solana, Avalanche ve Terra, 1. katman merkezi olmayan uygulama platformları ve Ethereum (ETH) rakipleriyken, Polygon, ETH için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Analist ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu seviyeler kaybolmanın eşiğinde. Kriptolar bu seviyeleri kaybetmese devam etseler iyi olur, yoksa birçok altcoin için ışıklar sönecek.” sözlerini kullanıyor. Analiste göre bahse geçen 4 altcoin diğerlerinden daha iyi dayandı ve bu kriptolarda desteklerin kaybı tüm altcoin’leri etkileyebilir.

Düşüş Beklentileri

Analiste göre eğer SOL 75 dolarlık desteği kaybederse %33 oranında düşüş yaşayabilir. Polygon’a bakıldığında ise Altcoin Sherpa, 1 dolar desteği kırarsa MATIC‘in yaklaşık %60 düşmesini bekliyor. MATIC yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,05 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan AVAX’a gelince kripto stratejistine göre 58 dolarlık desteğin kaybı Ethereum rakibini 39 dolara indirebilir. LUNA’da ise 75 dolar desteği kaybedilirse %25’lik düşüş gelebilir. Güncel grafiklere bakıldığında ise LUNA’nın şimdiden 75 dolarlık desteği kaybettiği görülüyor.

Bunlara ek olarak Algorand (ALGO), The Graph (GRT), The Sandbox (SAND) ve Chainlink (LINK), özellikle Bitcoin (BTC) 33.000 doların altına düşerse bir felaket senaryosu ile karşı karşıya kalabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar