X

Bu Altcoinde Son 24 Saatte Yüzde 12 Artış: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto paralarda piyasalarında yaşanan yüksek volatilite ile bu altcoin son 24 saat içerisinde yatırımcılarına %12 kar oranı verdi!
14:10
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük DeFi protokollerinden biri olan AAVE, dApp’in toplam değerinin 14 milyar dolardan 5.03 milyar dolara düşmesinden sonra son üç ayda büyük bir darbe aldı. Ayrıca son gerçekleşen 100 milyon dolarlık Harmony saldırısından, AAVE protokolü oldukça etkilendi.

AAVE Performansı

Kötü niyetli kişilerin saldırısına uğrayan Ethereum-Harmony köprüsü, AAVE V3 Harmony’yi etkilediği belirtiliyor. Saldırıya uğrayan protokolde, özellikle DAI, USDC, USDT ve AAVE listelendiğinden V3 protokolü kesintiye uğradı. Ancak V3, saldırının birincil hedefi olmadığı için herhangi bir kayıp yaşamadı. Karşılaştığı tek kayıp, girdiği düşüş trendi sonucunda %21 oranında bir değer kaybı. Bununla birlikte kripto para birimi son 24 saat içerisinde yüzde 12,7 oranında değer kazandı ve yatırımcıları arasında iyimserliğe neden oldu. Yazı kaleme alındığında 63.07 dolardan işlem gören AAVE, mevcut piyasa koşullarında nispeten daha iyi bir performans gösterdi.

Öte yandan AAVE yatırımcılarının %89,5 oranından fazlası bir yıldan fazla bir süredir ciddi kayıplarla karşı karşıya. Tüm AAVE yatırımcılarının kâr elde ettiği son tarih olarak 2021 yılının Ocak ayı gösteriliyor. Kripto para piyasanın genelinde yaşanan düşüş trendi devam ettiğinden dolayı diğer kripto para birimleri gibi AAVE yatırımcıları da uğradıkları zarardan dolayı piyasadan çıkmaktan kaçınıyor. Bu durum yatırımcıların cüzdanındaki ortalama bakiyeyi de etkilemeye başladı.

AAVE Uzman Görüşü

Uzman isimler tarafından ele alınan AAVE, Bitcoin ile 0,89 oranın çok yüksek bir korelasyon paylaştığı için bir ralli fırsatı sunduğu kadar, fiyat düşüşüne de oldukça duyarlı hale geldiğinden yatırımcıların nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında bir fikir belirtilmedi.

Bununla birlikte Ethereum-Harmony köprüsüne yapılan saldırının sonucunda yaklaşık olarak piyasa değerinin toplam değeri 100 milyar dolara ulaşan 85837 adet Ethereum’un (ETH) kötü niyetli kişilerin eline geçmesiyle sonuçlanan olayın ardından gerekli çalışmaları başlatan Harmony ekibi, saldırganların bulunması halinde yardımcı olacak kişi yada kurumlara ödül vereceğini duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar