Bu Altcoin Github’un En Aktif Kripto Para Listesinde Üç Aydır Lider!

Github'un en aktif kripto para listesinde üç ay boyunca liderliğini koruyan altcoinde beklenen hareket ne? İşte on-chain veriler!
22:45
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Internet Computer (ICP) Github taahhütleri açısından birkaç aydır diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor. ICP, son üç aydır Github’taki en aktif kripto paraların listesinin başında yer alıyor.

Solana ve MINA Listede!

ICP’nin yanı sıra Solana (SOL) ve Mina Protocol (MINA) da bu listede ilk üçe girdi. ICP’nin Github’ı yükselirken LunarCrush’ın verileri, yatırımcıların faydasına olan başka bir olumlu gelişmeye işaret etti. ICP, Galaxy Score sıralamasında da ilk 15 proje arasına girmeyi başardı. Uzmanlara göre bu gelişme önümüzdeki günlerde olası bir fiyat artışına işaret eden büyük bir yükseliş sinyali olabilir. ICP’nin fiyatı geçen hafta %15 oranında fazla bir düşüş kaydetti. Ancak CoinMarketCap, ICP’nin fiyatının son 24 saatte %0,66’lık bir artış kaydettiğine dikkat çekti.

Yazı kaleme alındığında ICP 1,78 milyar dolarlık piyasa değeriyle 6,12 dolardan işlem görüyor. LunarCrush’ın verileri boğaları desteklese de, ICP’nin günlük tablosu düşüş eğilimi gösterdiği belirtiliyor bunun sebebi ise göstergelerin çoğunun fiyat artışı olasılığına karşı olduğu gösterildi. Örneğin, ICP’nin Chaikin Para Akışı (CMF) önemli ölçüde düştü ve nötr bölgenin çok altında yer alıyor. MACD, düşüş eğilimi sergilediği için piyasalarda satıcıların avantajını daha da sağlamlaştırmış olabilir. Ayrıca 20 günlük ile 55 günlük EMA arasındaki mesafe de düşüş eğiliminde.

ICP On-Chain Veriler!

ICP’nin göreceli güç endeksi (RSI) son birkaç gün içerisinde geriledi ve nötr bölgede yer alıyor. Bununla birlikte, para akışı endeksi (MFI) 50 seviyesinin üzerine çıkarak hafif bir yükseliş gösterdi. Ayrıca kripto para biriminin geçtiğimiz hafta içerisinde hacmi büyük bir farkla azaldı ve bu durum kripto para yatırımcılarının token’ı alıp satmaya ilgi duymadığını gösterebilir.

Github etkinliğine göre kripto para birimleri listesinin başında yer alan ICP’nin aksine, ağın geliştirme etkinliği azaldı ve bu genel olarak olumsuz bir sinyal. ICP, Binance fonlama oranı hafta boyunca düşük kaldığı için türev piyasasından da fazla ilgi görmedi. ICP etrafındaki olumsuz hava geçtiğimiz hafta içerisinde oldukça arttı. Bu nedenle, piyasa göstergeleri ve zincir üstü metrikler göz önüne alındığında, yakın vadede bir boğa koşusu gerçekleşmesi pek olası görünmeyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar