X


BTC’nin Takip Edebileceği 3 Kısa Vade Senaryosu

Bitcoin fiyatı teknik analizlerin aksine hareket edebiliyor.
13:06
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatını tahmin etmek her zaman zor bir işti. Kripto para piyasası haberlere tepki verirken birçok teknik analizi yanıltabiliyor. Son zamanlardaki Goldman Sachs haberleri ve ardından piyasanın verdiği tepki bu duruma örnek gösterilebilir.

Kripto para piyasasında FUD hakimken en büyük kaybedenlerden biri ETH oldu. Akıllı sözleşmelerde başı çeken ETH 280 dolardan bir anda 188 dolara geriledi. BTC’nin gidebileceği yönlere göz atalım.

BTC için ilk muhtemel durak 5800 dolar olabilir, daha önce 29 Haziran’da 5800 doları test etmiş ve ardından yükselişe geçmişti. BTC bir hafta içerisinde 1000 dolar değer kazanmıştı. Şu anki destek seviyesi 6150 dolar gibi görünüyor, 6000 doların üstünde kalması BTC’nin bir sonraki hedefinin belirginleşmesinde önemli rol oynayabilir. Eğer 6000 dolara tutunamazsa daha dip seviyeler görülebilir.

Teknik analizlere bakmadan BTC’nin son haftada fazlaca satıldığını kolayca söyleyebiliriz. Hafta sonlarında genellikle düşük hacimde kalındığı biliniyor. Bu yüzden hafta başı yaklaşırken BTC bir hareketlenme yaşayabilir. Ancak tahmin edilemezliği de göz önünde bulundurursak teknik analizleri görmezden gelmemiz gerekiyor. Çünkü bu süre içerisinde sahte bir haber yapılabilir ya da rasyonel olmayan sebeplerden hareketlenme yaşanabilir.

Daha önce birçok analist BTC’nin yükselişe geçmeden önce 5000 doları görebileceğini ifade etmişti. 5000 dolar seviyesi SEC’in CBOE’nin ETF başvurusunu reddetmesiyle görülebilir. SEC kararını 30 Eylül’de açıklayacak, kimilerine göre onaylanma ihtimal oldukça düşük ya da en iyi ihtimalle kural değişikliğine gidilmesi için karar ertelenebilir. Bu yüzden ETF kararına yaklaşırken BTC oldukça sallantılı olacaktır. Eğer en kötüsü beklenecekse 5000 dolar seviyesi beklenebilir.

Bugün içerisinde BTC 6400 dolar seviyesine yükseldi ve bu seviyelerde salınıma başladı. Yeni haftanın bize ne getireceğini görebilmemiz açısından önümüzdeki saatler oldukça kritik ve tabii ki bütün gözler 30 Eylül’e çevrilmiş durumda.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar