X


Bitcoin ETF’lerinin Perde Arkası

SEC komisyonu üyesi Hester Peirce reddedilen Bitcoin ETF'leri hakkında konuştu.
19:00
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC’de yayımlanan Crypto Trader programına konuk olan SEC komisyon üyelerinden Hester Peirce kripto camiasında tanınan bir isim Ran Neu-Ner ile birlikte ETF başvurularının perde arkasını değerlendirdi.

Komisyon üyesine ilk olarak 9 Bitcoin ETF’sinin SEC tarafında neden reddedildiği soruldu, Hester şöyle yanıtladı:

Dosyalar komisyon üyelerinin önüne gelmeden önce diğer çalışanlar tarafından değerlendirilir. Biz de 5 komisyon üyesi olarak kararı onaylar ya da onaylamayız. Bu durumda komisyon üyelerinden dosyayı inceleyenlerden tekrar gözden geçirmesi kararı çıktı.

Neu-Ner Hester’a SEC’in önce reddedip sonra tekrar değerlendirmeye almasının alışıldık bir durum olup olmadığını sordu. Hester işleyişin normal olduğunu, genellikle tekrar değerlendirme kararının çıktığını belirtti. Ayrıca komisyon üyelerinin belirli bir süre içerisinde kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekçesiyle toplantıya çağırma hakkı olduğunu ifade etti. Bu davada da tekrardan gözden geçirildi. Hester sözlerine şunları ekledi:

Tekrar değerlendirmeden sonra kesin bir karar çıkacağını söyleyemeyiz. Çünkü bu tür davalar genelde açık uçlu oluyor.

Hester’a VanEck tarafından yapılan ETF başvurusunun nasıl sonuçlanabileceği soruldu:

Bu değerlendirilmesi devam eden bir dosya olduğu için hakkında konuşamam. SEC çalışanları bu konu üzerinde sıkı çalışıyorlar, kararı etkilen birçok kural var.

Diğer yandan yatırımcıların akredite hale getirilmesi adına bazı teklifler bulunuyordu. Hester’a göre akredite yatırımcılar için standart belirlenmesine gerek yok. Ancak eğer bir standart belirlenecekse bunlar birçok yatırımcıyı kapsamalı. Hester düzenleyicilerin yatırımcılar arasında ayrımcılık yapmasının doğru olmayacağını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar