BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Özet

  • BTC/USD fiyat tahmini ve Bitcoin (BTC) teknik analizi yükselişe mi işaret ediyor?
17:00
7 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) dün akşam saatlerinde yaşanan ani bir hareketlenme ile 7.358 dolar seviyesinden, 8.000 dolar seviyesine kadar yükseliş yakaladı. Bitcoin’in önemli bir direnç noktası olan 7.450 doları bir haftadır aşamamış olması, güncel hareketlenmenin önemini de ortaya koyuyor.

Birçok kripto para analisti 7.450 dolar seviyesinin aşılmasının devamında 7.600 doların ve 8.000 doların kapılarının aralanacağını ifade etmişti ve beklendiği gibi oldu. BTC, 50 günlük hareketli ortalamanın da üzerine çıkarak yeteri kadar alış baskısına sahip olduğunu kanıtladı. 21 Kasım tarihinden beri bu seviyeye çıkamayan BTC, boğaların geldiğine dair söylentilerin de yeniden yayılmasına sebep oldu.

Bitcoin İçin Yükseliş Yolda Mı?

Bitcoin fiyatı şu an için 200 günlük hareketli ortalamaya yakın bir seviyede. Bunun yanı sıra lider kripto para birimi daha önce 26 Haziran tarihinde kendisini 13.800 dolara kadar taşıyan uzun vadeli yükselen kanal formasyonunun da başlangıcında yer alıyor. Bu da analistler tarafından olumlu bir gelişme ve yükseliş habercisi olarak yorumlanıyor.

BTC/USD Günlük Göreceli Güç Endeksi.

Bitcoin’in günlük göreceli güç endeksi (RSI) de 64,5 seviyesine yükselerek oldukça olumlu bir noktaya ilerledi. Buna ek olarak RSI’nin 25 Ekim, 8 Ağustos, 5 Ağustos ve 9 Temmuz tarihlerinde düşüş yaşanılan noktaya yakın olduğu da gözleniyor ve bu yatırımcıların dikkatli olması için bir işaret.

Buna ek olarak ünlü analist Murad Mahmudov, oldukça eski ve kendisini ispatlamış bir indikatör ile de Bitcoin’de yükseliş yaşanacağına işaret etti.

Wyckoff indikatörünü kullanan Mahmudov, Bitcoin’in 8.000 dolara yükselerek grafikteki “SOS” noktasına, yani güç işaretleri bölümüne geldiğini vurguladı. İndikatöre göre buraya sıçrayan varlıklar genellikle hafif bir gerileme sonrası yükseliş yaşıyorlar ve Mahmudov BTC için de bir yükseliş yaşanabileceğini ima etti.

Buna ek olarak grafiğe düşüş yönlü baktığımızda 7.750 dolar seviyesinin önemli bir destek oluşturduğu görülüyor. BTC, bu seviyenin altına inmezse 8.000 doları test etmeye devam edebilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI