X


Brave’den Twitter Kullanıcılarını Sevindirecek Hamle

Brave kullanıcıları artık içerik üreticilerine BAT ile bağış yapabilecek...
16:00
2 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı internet tarayıcısı Brave’in yaptığı açıklamalara göre artık Twitter kullanıcıları içerik üreticilerine Brave’in kendi token’ı olan Basic Attention Tokens (BAT) ile bağış yapabilecek.

BAT İle Destek

Cointelegraph’ın haberine göre, Brave 1 Ağustos’ta yaptığı açıklamayla içerik üreticilerine token ile bağış servisinin detaylarını paylaştı. Yapılan açıklamalara göre kullanıcı bağış yapmak istediği tutarı kendisi belirleyecek ve içerik üreticisi gönderilen tutarı doğrudan BAT cinsinden alacak.

Yapılan açıklamalarda ayrıca destek veren kullanıcıların ödemeleri nasıl yapacakları, bu ödemeyi kendilerinin gönderdiğini nasıl ispatlayacakları gibi konular üzerine Twitter üzerinden kurulan bir topluluk yardımıyla ve bazı ipucu listeleriyle yardımcı olunacağı da belirtiliyor.

Bunların yanında Brave bağış servisinin denemelerini Mayıs ayından bu yana Brave Nightly adlı deneme ve geliştirme tarayıcı sürümünde test ediyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre Brave’in yeni özelliği Brave Rewards aracılığıyla tarayıcı içi teklif olarak gelecek. Brave Rewards’u seçmiş olan kullanıcılar artık Twitter’ı Brave masaüstü tarayıcılarında görüntülerken Twitter sitesinde bir bağış (tip) seçeneği görecekler. Brave Rewards ayrıca YouTube ve Twitch’e bağış yapılmasını da destekliyor. Bunun yanında Reddit, GitHub ve Vimeo‘ya da bağış yapılabilecek. Bunların yanında Brave Rewards kullanıcıları reklamları izleyerek de token kazanabilecek.

Brave ve Kriptolar

Daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi Brave tarayıcısı Nisan ayında yaptığı açıklamalarda Brave Ads programını başlattığını duyurmuştu. Bu program sayesinde Brave kullanıcısı üzerinde reklam izleyen kullanıcılara BAT token’ları dağıtılmaya başlamıştı. Tarayıcının yaptığı açıklamalarda kendi isteğiyle reklam izlemek isteyen kullanıcılara bunun için ödeme yapma misyonu ile yola çıktığı vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar