X


Brave, Reklam İzleyen Kullanıcılara BAT Token’i Dağıtmaya Başladı!

Brave internet tarayıcısı beklenen reklam izleme karşılığında BAT kazanma hizmetini başlattı.
11:00
25 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Merkeziyetsiz internet tarayıcısı Brave, beklenen Brave Ads programını sonunda başlattı ve kullanıcıların reklam izleyerek Basic Attention Token (BAT) kazanabilmesinin önünü açtı. Söz konusu duyuru 24 Nisan tarihinde Brave’nin internet sitesinden yapıldı.

Duyuruda yapılan açıklamada, temelde açık kaynaklı blockchain yazılımı tabanlı bir tarayıcı olan Brave’nin, reklamları ve internet sitesi izleyicilerini engellemenin yanı sıra, kendi isteğiyle reklam izlemek isteyen kullanıcılara da bunun için ödeme yapma misyonu ile yola çıktığı vurgulandı. Kullanıcılar bundan sonra kendi istekleri ile reklam izleyerek, reklam gelirinin %70’ini BAT token’i olarak kazanabilecekler.

Hayır işi odaklı blockchain danışmanlık grubu olan The Giving Block şuan için test amaçlı reklamlar yayınlamaya başlayacak ve kullanıcılar bu reklamları izleyerek BAT kazanabilecekler. Brave bunun yanı sıra kendi kullanıcılarına reklam izletecek olan kurumların veya platformların güvenli olduğundan ve herhangi bir gizlilik, güvenlik veya dolandırıcılık riski içermediğinden emin olup bundan sonra platforma reklamları kabul edecek.

BAT, Duyurudan Etkilenmedi

Brave Software kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Eich, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun kullanıcıların veri hakkını koruyan ilk dijital reklam platformu olduğunu ve kullanıcılara dikkatleri karşılığında ödül verileceğini belirtti. Brave Ads bunun yanı sıra çevrim içi reklam endüstrisinin çerçevesini de düzeltip, yayıncıların ve reklam vermek isteyenlerin devasa ücretler ödemeden bunu yapabilmesini sağlamak istiyor.

Basic Attentin Token ise bu haberden pek etkilenmemiş olacak ki basın saatine göre %6.54’lük bir düşüşle yoluna devam etmekte. BAT’ın geçtiğimiz 21 Nisan tarihinde uçuşa geçip ciddi bir yükseliş elde etmesinin de şuan düşüş yaşanmasında etkisi olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar