Kripto Paralar Kırmızıya Büründü!

Piyasalar son zamanlarda oldukça hareketli. Kripto paralar bugüne düşüşle başladı…
10:27
25 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı 23 Nisan’da yaklaşık yüzde 5 artışla fiyatını 5.500 doların üzerine taşıdı. Hatta sonrasında 5.600 dolar eşiği de aşıldı ve Bitcoin’in piyasa hakimiyeti artış gösterdi. Altcoin’ler kısa bir süre Bitcoin’i takip etseler de lider kripto para hakimiyetini konuşturdu ve altcoin’ler düşüşe geçti.

Bugünkü tablolara baktığımız zaman ise Bitcoin dahil neredeyse tüm kripto paraların düşüş yaşadığını görüyoruz. Yalnızca üç günlük piyasa hareketlerini takip ettiğimizde bile bizi bol volatil günlerin beklediği tahminini yürütebiliriz…

Bitcoin’de Neler Oluyor?

Piyasa analistleri Bitcoin için 5.600 doların üzerindeki direnç noktası olarak 5.652 dolar seviyelerini gösteriyor. Ancak Bitcoin şimdilik o noktaya ulaşabilmiş değil. Analistlere göre, 6.000 dolar seviyesi psikolojik limit ve bu seviyeden sonra ciddi yükselişler başlayabilir. Ancak Bitcoin fiyatı, son yirmi dört saat içinde %2,90 düşerek yazının yayıma hazırlandığı esnada 5.437 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Piyasanın fazla hareketli olduğunu göz önünde bulundurursak 5.652 dolar seviyesinin imkansız olduğunu söyleyemeyiz.

Altcoin’lerde Neler Oluyor?

Coinmarketcap sıralamasında piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto paralar içinde son 24 saatte en çok düşüş yaşayan altcoin EOS oldu. Listede 6. sırada yer alan EOS  %7,20 değer kaybederek 4.73 dolar seviyesine kadar geriledi.

Finansal kurumlarla yaptığı anlaşmalarla adından sıkça söz ettiren ve piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para olan Ripple, en çok düşüş yaşayan ikinci kripto altcoin oldu. XRP 24 saat içinde %5,10 düşerek 0,29 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ripple 22 Nisan’da güzel bir ivme yakalayarak fiyatını 0,32 dolar seviyelerine kadar taşımayı başarmıştı.

Son zamanların tartışmalı kripto paralarından Ethereum ise en fazla düşüş yaşayan dördüncü kripto para oldu. Sıralamada Bitcoin’in hemen altında yer alan altcoin, 24 saatlik süreçte %3,48 düşüş yaşayarak 163,26 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bunların yanında Stellar %4,33, Cardano %3,12, Bitcoin Cash %2,27 ve Litecoin %1,36 düşüş yaşadı.

İlk on kripto para içinde yükseliş trendinde olan tek kripto para ise Binance Coin oldu. BNB aralık ayından beri istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Ancak 19 Nisan’da tüm zamanlar rekorunu kırarak 24,77 dolara kadar yükseldi. Yazının yayıma hazırlandığı esnada ise 24 saat içinde %3,61’lik bir artış yaşamış ve 23,01 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI