X


BitMEX’ten Kurumsal Müşteriler İçin Yeni Özellikler

BitMEX borsası kurumsal müşterileri için, BitMEX Corporate’i duyurdu.
09:17
29 Haziran 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hong Kong merkezli kripto para birimi türevleri borsası olan BitMEX, gelişmiş güvenlik hizmeti ve muhasebe hizmetleri de dahil olmak üzere kurumsal müşterileri için faydaları olan yeni bir program başlatıyor.

BitMEX Corporate

BitMEX’in destek sayfasındaki bir duyuruya göre, borsa kurumsal müşteriler için yeni bir program olan BitMEX Corporate’i başlatıyor. Yapılan açıklamalara göre, kripto para borsasında bulunan ve tek bir kişi yerine birden fazla kullanıcısı olan hesaplar artık şirketlerin yasal hesabı olabilecek ve böylece sahip olunan BitMEX varlıkları da yasal olarak o şirkete ait olabilecek.

Öte yandan BitMEX yaptığı açıklamalarda, bashi geçen yeni özellikleri; hesapları için farklı sahiplik yapılarına ihtiyaç duyan müşteriler, çalışanlarının hesaplara erişme ve hesapları yönetme yolları ve güvenlik gereksinimleri için oluşturulduğunu dile getirdi. Ancak duyuruya göre çok kullanıcılı giriş ve hesaplar arasında anında transfer gibi seçenekler 2020’nin ilerleyen günlerinde kullanılabilecek.

Tartışma Konuları

BitMEX, dünyadaki en büyük türev borsalarından biri olmaya devam etse de, bazı kripto para kullanıcıları borsaya olan güvenlerinde azalma olduğunu ifade ediyor. Çünkü son olarak borsada 12 Mart piyasa çöküşü sırasında bazı sorunlar yaşanmış ve BitMEX yaklaşık olarak 25 dakika erişim sorunu yaşamıştı. Ayrıca borsanın şantaj yaptığı, e-dolandırıcılık eylemlerinde bulunduğu ve kara para akladığı iddialarının içeren bir dava ile karşı karşıya olması da kullanıcıların mesafeli yaklaşmasını sağlıyor olabilir.

Bunların yanında Twitter’da kurumsal girişimler ilgili son açıklamaya tepki gösterenler de oldu. Bazı kullanıcılar borsanın bu konuda geç kaldığını ifade ederken bazıları da “bireysel kullanıcılardan sonra kurumsal kullanıcıları mı zarara uğratacaksınız” gibi daha ciddi yorumlarda bulundu.

Ancak tüm bunlara rağmen yaklaşık 1 ay önce ortaya çıkan veriler kullanıcıların hala BitMEX’e güvendiğini de ortaya koyuyor. BitMEX’in henüz bir hack girişimi ile karşı karşıya kalmamış olması bu durumu destekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar