reklamı kapat
  • BTC  :  39.773,46 ₺
  • ETH  :  3.155,93 ₺
  • BCH  :  4.971,50 ₺
  • XRP  :  3,80 ₺
  • BTC 39.773,46 ₺
  • ETH 3.155,93 ₺
  • BCH 4.971,50 ₺

Bitfinex’te Sular Durulmuyor

25 Nisan 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Bir süredir çalkantılı bir gündeme sahip Bitfinex’ten olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Borsadan geçtiğimiz hafta borsanın yaşadığı sorun hakkında bir açıklama daha geldi. Öte yandan bir borsa temsilcisi borsanın süregelen bankacılık sorunları sebebiyle ülkeler arası elektronik havaleleri gerçekleştiremediklerini belirtti.

Reddit’te bir başlıkta kullanıcıyla arasında geçen diyalogda bir borsa temsilcisi soruna dair yorum yaptı. Temsilci, İsviçre frankı ve Hong Kong doları cinsinden yapılan elektronik havalelerin “gönderilemediğini” kaydetti. Önce bu transferlerin gönderilme sürecinin başladığını aktaran temsilci transferlerin daha sonra büyük çoğunluğunun reddedildiğini ekledi.

Bitfinex daha sonra konuya dair resmi bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bankalarımızdan HKD ve CHF cinsinden yapılan yurt dışı transferlerini işleyebileceğimiz şeklinde haberler aldık. Halihazırda bu türden birçok işlemi başarıyla işleyebiliyorken moratoryumun bu para birimlerini de kapsayacağı bilgisini aldık. Ancak Tayvan’da yurt içi transferler tüm para birimlerinde sorunsuzca ve gecikme olmadan yapılabiliyor.”

Havale sorununa rağmen yurt içi havalelerin yanı sıra dijital paraların çekimi ve gönderimi de borsa üzerinden sorunsuzca yapılabiliyor.

Bitfinex’in havale sorunu bu ayın başlarında ortaya çıktı. Nisan ayının ilk haftasında borsa Wells Fargo ile yaşadığı sorunlar yaşadığını açıklamıştı. Bu sorunlar sebebiyle borsa Amerikan doları cinsinden yapılan yurt dışı transferlerini işleyemiyordu. Amerikan bankası Wells Fargo borsanın Tayvan’da birlikte çalıştığı finansal kurumlar için muhabir banka konumundaydı. Wells Fargo’ya karşı bir dava açan borsa, bir hafta sonra açtığı davayı geri çekmişti.

Bitfinex geçtiğimiz haftanın başlarında bir açıklama daha yapmıştı. Açıklamada bankayla sorunu sebebiyle borsanın artık gelen elektronik transferleri kabul edemediği kaydedilmişti.

ETİKETLER
loading...