reklamı kapat

Coinbase Ethereum Altyapılı Mesajlaşma Uygulaması Geliştiriyor

25 Nisan 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Coinbase’in yeni bir yan marka oluşturacağı son günlerde sıkça konuşuluyor. Coinbase başkanı geçtiğimiz günlerde söylentileri doğruladı. Güvenli mesajlaşma hizmeti ve blockchain ile yapılabilecek ödemeler tek bir uygulamada buluşuyor.

Şirketin CEO’su Brian Armstrong Twitter’da takipçilerini aydınlattı. Armstrong Token ismini verdikleri bir ürünü test ettiklerini açıkladı. Merkezsiz uygulamalar için bir tarayıcı ve cüzdan niteliğindeki Token ethereum test ağında çalışıyor. Şirketin yayınladığı yazıda detaylandırılan Token projesi WeChat’e benzetiliyor. Popüler bir sosyal medya hizmeti olan WeChat’in pek çok blockchain temelli ödeme projesine esin kaynağı olduğunun altı çiziliyor.

Yazıda şirketin finansal kapsamı artırmak için blockchain temelli dijital paraları kullanma planına değinildi. Token’in de bu planın bir uzantısı olduğu aktarıldı.

“Şirket olarak şuna inanıyoruz ki dünya üzerindeki herkesin finansal hizmetlere erişim fırsatı olmalı. Akıllı telefonların artık her yerde olduğunu göz önünde bulundurursak dijital para bunu mümkün kılabilir.”

Coinbase, halihazırda kullanımda olan cüzdan hizmetinin dışında bir başka yan markaya sahip: Dijital paralar ve dijital varlıklar için tasarlanmış bir borsacılık hizmeti olan GDAX. Borsa 30’dan fazla ABD eyaletinde ve bölgesinde, Kanada’da, Birleşik Krallık’ta, Avustralya’da, Singapur’da ve belirli Avrupa ülkelerinde hizmet veriyor.

Token’in özellikleri arasında, kullanıcıların platformla etkileşimine bağlı olarak belirlenen bir şöhret puanı bulunuyor. Yazıda daha sonra yapılacağı belirtilen yükseltmeler arasında merkezsiz kimlik platformu uPort için destek de bulunuyor.

Token’in önümüzdeki aylarda ethereum blockchain’ine taşınacağı kaydedildi. Ancak bunun için kesin zaman henüz açıklanmış değil. Bununla birlikte yazıda uygulamanın ethereum’daki diğer mobil cüzdan uygulamalarına benzediği not düşülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.