X


Bitfinex İtibari Para Yatırma İşlemlerine Yeniden Başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.
20:00
16 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Bitfinex bugün itibari para birimleri yatırma işlemlerinin normal seyrinde devam etmeye başladığını duyurdu. Bitfinex birkaç gün önce itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu.

Blog paylaşımıyla duyuruyu yapan Bitfinex yeni, gelişmiş ve sağlam bir sistemle geri döndüğünü açıkladı. Yatırma işlemlerinin sadece KYC onaylı hesaplar tarafından yapılabileceği duyurdu. Doların yanı sıra, sterlin, Japon yeni ve euro işlemleri de yapılmaya başladı.

5 Ekim’de Bitfinex “işlem sorunları” sebebiyle itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu. Özellikle bazı kullanıcıların sorun yaşadığını belirten Bitfinex yetkilileri bu kullanıcıları tam olarak tanımlamamıştı.

Diğer yandan sosyal medyada yatırma işlemlerinin halihazırda bir süredir gerçekleştirilemediği yazıldı. Buna rağmen şirket iddiaları reddetti ve işlemlerin normal devam ettiğini belirtti. Bugünkü açıklamada para yatırma işlemlerinin “dağıtık bankacılık çözümü” çerçevesinde yapılabildiği açıklandı. Bu da kullanıcıların yatırıma isteği açarak herhangi bir bankadan Bitfinex’e para yatırma işlemi yapabileceği anlamına geliyor. Bitfinex aynı zamanda minimum para yatırma isteğinin 10 bin dolar olabileceğini açıkladı.

Bitfinex bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların rekabetçiler tarafından yürütülen saldırılar olduğunu ifade etti. Kendilerine karşı yürütülen karalama kampanyalarının Bitfinex’i daha da güçlendireceğinin altını çizdi. Bitfinex’in itibari para birimleri işlemlerini durdurmasından sonra Tether fiyatı da düşüşe geçmişti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı bir anda yükseldi. Bazı görüşlere göre Tether’ın desteğini kaybetmesi piyasada paniğe sebep oldu. Şu anda Tether yeniden 1 dolara yaklaşmış görünüyor, 0,982 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar