X


Tether Dolar Desteğini Kaybediyor

Tether değeri bir süredir 1 dolar seviyesine ulaşamadı.
21:00
14 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tether (USDT) şubat ayından bu yana en düşük seviyesine düştü. 0,95 dolara gerileyen Tether, haberimizi hazırladığımız sırada 0,978 dolardan işlem görüyor.

Dolar destekli token genellikle 0,98 doların altına düşmüyor. Çok nadir olsa da 0,92 doların altını görüyor ve çok hızlı bir şekilde 1 dolara tekrar dönüyor.

Grafikte görebileceğiniz gibi Nisan 2017’de en düşük seviyesi 0,89 dolara gerilemişti. Kısa bir süreliğine Kasım 2017’de de düşük seviyelerdeydi ancak o zamanlar hızlı fiyat değişimleri yaşandığı için bir hafta boyunca düşük fiyattan işlem görmüştü. Ancak bu sefer yaklaşık 3 haftadır 1 doların altın seyrediyor. Tether Kraken’da işlem görmeye başladığından beri ilk defa 1 doların altına düştü.

Aynı zamanda Tether’ın piyasa değeri en düşük seviyelerini yaşıyor. Geçtiğimiz 5 gün boyunca 400 milyon dolar değer kaybetti ve 2,4 milyar dolara geriledi. Ek olarak Tether işlem hacmi genellikle 4 milyar dolar etrafında bir değerdeyken şu sıralar 2 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin işlem hacmi de yılın en düşük seviyesi olan 3 milyar dolar, ETH 2018’in en düşük seviyesi 1,1 milyar dolar işlem hacminde görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitfinex’in itibari para birimleri yatırma işlemlerini durduğu haberini sizlerle paylaşmıştık. Bununla birlikte Bitfinex HSBC ile çalışmaya başlamıştı. Bu da Bitfnex’in itibari para birimlerini hareket ettiremediği anlamına geliyor olabilir. Belki de Bitfinex bir banka hesabı daha arıyor ama henüz bunu başarabileceği kesin değil. Eğer Bitfinex itibari para birimlerini aktaramazsa Tether2ı destekleyen dolarları sağlaması mümkün olmayabilir. Buna benzer bir vaka 2017 yılının başlarında Bitfinex öncelikli hesaplarının yüksek sayıya ulaştığında yaşanmıştı. Yine de o zamanlar Tether’ın piyasa değeri şimdikine kıyasla oldukça düşüktü.

Tether sahneye ihtişamlı girişini nisan ve mayıs ayları arasında yapmıştı ve eylül ayına kadar piyasa değeri olarak hızlı bir çıkış yakalamıştı. Bu sayede Bitfinex hack’lenmesinin ardından küllerinden yeniden doğdu, işlem hacmi de yükseldi. Ancak şimdi normal bir şekilde çalışmaya devam edip edemeyeceği şüphesi halen devam ediyor.

Kaynak: Trustnodes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar