X


Bitfinex CTO’sundan Bitcoin (BTC) Lightning Network Yorumu!

Bitfinex'in Bitcoin (BTC) Lightning Network kullanımı olumlu sonuç verdi.
10:00
10 Aralık 2019
bitcoin lightning network
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, Bitcoin (BTC) Lightning Network desteklediği ilk haftayı geride bıraktı ve görünüşe göre borsa yöneticileri bu durumdan oldukça memnun. Borsada LN tabanlı 800’den fazla işlem yapıldı ve platformun CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada LN tabanlı ödemeler aracılığıyla müşterilerin 52.000 dolarlık BTC yatırdığını ifade etti.

Lightning Network Kusursuz Çalışıyor!

Lightning Network’ün sadece en iyi eşler arası mikro ödeme çözümü olmakla kalmadığını, buna ek olarak blockchain ağları arasında da etkileyici bir transfer katmanı olduğunu ifade eden Ardoino, aslında diğer borsalara kıyasla oldukça geç bir adım attı.

800’den fazla Lightning Network tabanlı işlem yapıldığının altını çizen ve bunların 600 tanesinin para yatırma olduğuna dikkat çeken Ardoino, yeni ödeme çözümünün mükemmel çalıştığını da vurguladı.

Bitcoin’in 2017 yılındaki rekor fiyatı ve ağın tıkanıklığı sonrası geliştirilmeye başlanan Lightning Network ciddi bir geliştirilme seviyesine geldi ve ağdaki tıkanıklığı bir nebze olsun çözüme kavuşturdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar