Reklam

Çin’in Yeni Kripto Para Sıralamasında EOS Yine Lider!

Çin'in yeni kripto para derecelendirmeleri açıklandı.
09:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin, geçtiğimiz sene Mayıs ayı döneminde küresel çapta tarafsız bir kripto para ve blockchain derecelendirme kurumu olmamasından dolayı her ay kripto para ile blockchain derecelendirmesi yayınlayacağını açıkladı ve o tarihten bu yana eksiksiz olarak raporlarını hazırladı.

Tron (TRX) Üçüncülüğe Düştü

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından hazırlanan en son raporda sıkça eleştirilen EOS projesinin birinci olduğunu görmekteyiz. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) da ikinci sırada yer alırken, Çin merkezli Tron (TRX) üçüncü sıraya kadar düştü.

Durum Tron Foundation CEO’su Justin Sun‘ın da dikkatini çekti ve Sun 15. derecelendirmede Çin merkezli projeler arasında ise birinci olduğunu vurguladı. En büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP) 18. sırada yer alırken, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise ilk 35’e bile giremedi.

Çin bundan bir ay önceki kripto para derecelendirmelerinde Tron’u ikinci sıraya Ethereum’u ise üçüncü sıraya yerleştirmişti. Yapılan yeni güncelleme ile iki ezeli düşman arasında bir sıra değişikliği yaşandığı görülmekte ve bunun yakın zamanda tamamlanan Istanbul hard fork’u ile ilgisi olabilir.

Çin buna ek olarak blockchain konusunda da ciddi atılımlar yapmakta ve şu an küresel çapta teknolojik liderlik rolünü üstlenmiş gibi gözüküyor. Bu haberden de okunabileceği gibi Çin’in blockchain konusundaki asıl amacı henüz tam olarak bilinmese de, bunun finansal özgürlük için iyi olmadığı tahmin edilebilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar