X


Bitcoin Türev Ürün Platformu LedgerX’den Büyük Ayrılık!

Bitcoin (BTC) türev ürün platformu LedgerX'in iki yöneticisi firmadan ayrıldı.
11:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD içerisinde özellikle Bitcoin (BTC) türev ürünleri ile tanınan dev platform LedgerX, bugün iki büyük ayrılık ile gündeme geldi.

LedgerX Kurucuları Firmadan Çıkartıldı!

Bitcoin tröst şirketi LedgerX tarafından yapılan resmi basın açıklamasında, kurucu ortaklar Paul ve Juthica Chou‘nun yönetim tarafından şirketten gönderildiği vurgulandı. Paul Chou aslında firmanın ilk CEO’su, Juthica Chou ise başkanı ve CRO’su konumundaydı. Karı ve koca olan ikilinin yerini CEO olarak geçici olarak Larry E. Thompson’ın dolduracağı bildirildi.

30 yılı aşkın süredir Wall Street içerisinde çalışmış olan ve ciddi bir tecrübeye sahip konumdaki Thompson, LedgerX’in Bitcoin türev ürünleri piyasasında büyük ayrılıktan sonra darbe yemeden yoluna devam etmesine yardımcı olacak. Geçtiğimiz Ağustos ayında ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini duyuran ancak daha sonra ABD’li regülatör Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından bu ürününe onay çıkmayan LedgerX, kelimenin tam anlamıyla bütün kripto para sektörüne rezil olmuştu.

LedgerX yönetimi aslında CFTC’den onay aldıklarını ancak bu yapılan hamlenin başka firmalardan yana olunduğu için gerçekleştirildiğini ve ABD’nin finansal regülatörünün taraf tuttuğunu düşündüğünü vurgulamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Chou o tarihlerde CFTC’nin özellikle henüz ilk fiziki teminatlı BTC vadelilerini piyasaya süremeyen Bakkt‘ın ve ErisX‘in tarafını tuttuğunu ifade etmişti.

Bakkt ise bu gelişmeden kısa bir süre sonra kendi ürününü resmen piyasaya sürmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar