X


Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti 2020’de Yüzde 70 Olabilir!

Bitcoin'in (BTC) piyasa payı altcoin'lerin düşüşü ile yeniden yükselişe geçti.
20:00
19 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) oldukça sarsıntılı bir hafta geçirdi ve fiyat beklenmeyen bir şekilde 7.200 dolara çıkmadan önce, 6.400 dolara kadar geriledi. Bütün piyasanın şaşkınlıkla izlediği lider kripto para birimi, aslında piyasa için oldukça sağlıklı hareketler sergilemekte. Bitcoin‘in düşüşü ile beraber düşüşe geçen altcoin’ler, ilginç bir şekilde BTC yükselişi ile bu sefer yükselişe geçemedi ve piyasa payında ciddi bir değişim oldu.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Değişecek Mi?

Bitcoin yüzde 68,7’lik bir piyasa hakimiyetine kadar yükselirken, ETH, XRP ve LTC gibi önemli kripto para birimleri resmen güç kaybetti. 2019 yılında BTC’nin elde ettiği yükseliş altcoin yatırımcılarını alt sezonu geliyor şeklinde heyecanlandırsa da, 2019 yılında bu hiçbir zaman gerçekleşmedi ve yatırımcılar artık 2020’ye umut bağlamaya başladı.

Skew tarafından yayınlanan Ether ve Bitcoin fiyatı arasındaki yüzdesel ilişki, önümüzdeki yıl içerisinde Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin ciddi anlamda artabileceğini ve BTC’nin yüzde 70’in üzerine çıkabileceğini göstermekte.

 Bitcoin’in böylesin büyük bir değişim yaşaması için ya 20.000 dolar gibi inanılmaz seviyelere çıkması, ya da önde gelen altcoin’lerin birçoğunun dibi görmesi gerekiyor. Aslında bugün yapılan şüpheli bir Ethereum işlemi birçok ETH yatırımcısını endişeye sürüklese de, henüz ETH fiyatında gözle görülür sert bir düşüş yaşanmadı ve hala BTC’nin yüzde 70’lik piyasa hakimiyeti oldukça uzak duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar