X


PlusToken, 105 Milyon Dolar Değerinde Ethereum’u Transfer Etti

Son günlerin korkulu rüyası PlusToken, 105 milyon dolar değerinde Etherum’u bilinmeyen bir cüzdana transfer etti...
13:00
19 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ortaya atılan son iddialara göre, 789.525 Ethereum (ETH) tutarında gerçekleşen son işlemin PlusToken dolandırıcılık girişimine ait olduğu belirtiliyor. Eğer bu iddia doğruysa yalnızca bu işlemle bile 105 milyon dolar değerinde bir dolandırıcılık girişiminin söz konusu olduğu ortaya çıkıyor.

PlusToken Girişimi

Her ne kadar güvenlik güçlerinin PlusToken girişimciliğine karşı tavrı günden güne sertleşse de girişimin üyeleri varlıklarına ulaşmakta zorlanmıyor gibi görünüyor. Whale Alerts’in ortaya çıkardığı son işleme göre 105 milyon değerinde Etheruem işlemi PlusToken’dan bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.


Bunların yanında PlusToken’la bağlantısı bulunan sosyal medya hesaplarını hala kendileri ile ilgili işlemler gerçekleştirmeye, paylaşımlar yapmaya ve tanıtımlara devam ediyor. Bu noktada dolandırıcılık girişiminin ne yapmayı hedeflediği tahmin edilemiyor. Ancak büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum işlemlerinin uzun süre boyunca piyasayı etkileme potansiyeline sahip olduğu biliniyor.

Öte yandan taşınan fonların PlusToken’ın çekirdek kadrosu tarafından mı yoksa PlusToken adına çalışan kişiler tarafından mı taşındığı bilinmiyor.

PlusToken BTC ile ETH’yi yönlendiren en büyük projelerden biriydi ve tahmini kazancı 2.9 ile 3.2 milyar dolar arasındaydı. PlusToken’ın kazancı 4 milyar dolar dolandırıcılık girişminin gerçekleştiği OneCoin ponzi şemasına yakın…. OneCoin ile ilgili son gelişmelere bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

ETH Transferi Ekosistemi Etkiler Mi?

PlusToken’ın gerçekleştirdiği bu transfer işlemini piyasayı etkileyip etkilemeyeceği de farklı bir tartışma konusunu oluşturuyor. Çünkü Bitcoin’in 7.000 dolar altına düşmesinin bir sebebi olarak PlusToken gösteriliyor. Dolayısıyla bu ETH transferi de piyasada korku yarattı.

Uzman isimler DeFi ekosistemi kullanarak PlusToken’ın fonları aklayabilme ihtimali konusunda da oldukça endişeli…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar