X


Tim Draper: Bitcoin Kadınlar Sayesinde 250.000 Dolar Olacak!

Tim Draper Bitcoin'in (BTC) 250.000 dolar olacağında ısrarcı.
18:00
19 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en ünlü Bitcoin (BTC) boğalarından ve yatırımcılarından birisi olan Tim Draper, lider kripto para biriminin çok yakında 250.000 dolar olacağı tahmininin arkasında olduğunu belirttikten sonra, bu tahminde ufak bir değişiklik yaptığını açıkladı.

Kadınlar Bitcoin’i Şahlandıracak!

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.000 dolar bandından işlem gören BTC, Draper’e göre büyük oranda kadınların desteği ile rekor kıracak. Bitcoin’in önümüzdeki Mayıs ayında blok ödülü yarılanması yaşayacağını açıklayan Draper, bunun yarılanmadan 6 ile 12 ay sonra 250.000 doları göreceğini belirtti. BlockTV kaynağına konuşan Draper, birçok kullanıcının ve özellikle kadınların geleneksel bankalar yerine BTC‘ye geçiş yapacağını ifade etti:

”Bitcoin 2022 yılı sonunda veya 2023 yılı başında tüketici kabulü sayesinde 250.000 dolara ulaşacak. Bankaların kartımı her okuttuğumda yüzde 2,5 ile 4 arasında komisyon alması oldukça üzücü. ”

”Bence yakında büyük bir akın göreceğiz çünkü kadınlar küresel alışverişin yüzde 75 ile 80’ini yapmakta ve buna rağmen sadece 15 kadından 1 tanesi Bitcoin cüzdanına sahip. Kadınlar kredi kartlarını her kullandıklarında yüzde 2,5 ile 4 arasında komisyon ödediklerini fark ettiklerinde, kesinlikle daha iyi bir çözüm aramaya başlayacaklar.”

Aslında kripto para sektörü ilk yıllarında çoğunlukla erkek egemen bir sektör olarak tanınsa da, bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı ve kadınların etkisi ciddi anlamda hissediliyor. Grayscale tarafından yapılan ve ana hatlarını bu haberden okuyabileceğiniz bir araştırmaya göre, kadınlar BTC’ye erkeklerden daha çok güvenmekte ve bu durum BTC yatırımcıları için oldukça olumlu bir gelişme.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • cafer
    3 sene önce

    Simdide kadinlari pohpohluyor cakkal

    20