X


“Bitcoin’e Talep Düştü Ancak Bu Yaygınlaşmasının Önüne Geçemez”

Argo yöneticisi düşen talebe rağmen Bitcoin'in yaygınlaşacağına inancının tam olduğunu ifade etti.
07:00
16 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Madencilik şirketi Argo’nun yöneticilerinden Jonathan Bixby kripto paralara karşı talebin düştüğünü ancak büyük oranda yaygınlaşmanın halen mümkün olduğunu belirtti.

Bixby’e göre geleneksel piyasaları kullanan yatırımcılar henüz kripto para piyasasıyla tanışma sürecindeler. Argo yöneticisi kripto para sektörünü kötü ekleyen unsurların bulunduğunu ifade etti. Asıl sorunun kripto paralar ve Blockchain hakkında yanlış bilinen olgular olduğunu belirten Bixby, insanlara oldukça sadeleştirilmiş bir biçimde sektörün aktarılması gerektiğine inanıyor. Böylece kripto paralara karşı duyulan güvensizliğin azalacağını öngörüyor.

Bixby kripto para piyasasının 10 yıl önce gerçekleşen büyük resesyona tepki olarak doğduğunu belirtti. 2008 yılında modern finansal tarihin en büyük çöküşlerden biri Lehman Brothers’ı batmasıyla yaşanmıştı. Bu çöküş merkezi sistemlerin kurşun geçirmez olmadığını gösterdi. Bixby merkezi borsaların vergi ve sansürleme sorunlarından da bahsetti. Bu noktada Bitcoin’in sansürlenemez yapısının oldukça faydalı olabileceğini söyledi.

Ek olarak Bixby Bitcoin ve diğer kripto paraların düzenlemelerine dair SEC’in kararlarının bir kısmının isabetli olduğunu dile getirdi. Yatırımcıların neye yatırım yaptıklarını bilmeden yatırım yapmalarının uygun olmayacağının ve yatırımcıların bir sürünün parçası olmaktansa kendi tercihlerini yapmalarının öneminin altını çizdi.

Argo Kanada merkezli ve ucuz madencilik yapma fırsatı sunan bir şirket. Şirket son zamanlarda 32 milyon dolarlık IPO’suyla medyada yer almıştı. Bixby Argo hakkında şunları söyledi:

Argo’nun Londra ana piyasasına katılması şirketin gelişimi açısından oldukça iyi bir adım. Bu sayede kripto paraların uzun vadede gelişim göstermesini sağlayabilir. Yatırımcılardan aldığımız hızlı ve iyi görüşler bizi sevindirdi.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar