reklamı kapat

Bitcoin’den Yeni Türk Lirası Rekoru!

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni bir rekor kırdı.
13:51
6 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.700 dolar seviyesinden işlem görüyor ve ABD Doları bazındaki rekorundan hala neredeyse %80 oranında geride. Buna rağmen bugün ABD Doları ve TL işlem çiftinde görülen hareketlilik, Bitcoin’in de Türk Lirası karşısında rekor kırmasını sağladı.

1 Bitcoin 85.000 TL Ediyor

BTCTurk kripto para borsasında anlık olarak 85.000 TL seviyesini gören Bitcoin, daha önce kırdığı 82.000 TL’lik rekorunun da üstüne çıktı. Bu gelişme BTC fiyatında sadece 100 dolarlık bir sıçrama görülmesine rağmen direkt olarak ABD Dolarında görülen hareketlilikten kaynaklanmakta.

2017 yılında 20.000 dolardan Bitcoin alan bir Türk yatırımcı şu an için fiyat 11.700 dolar olsa da kazançlı duruma geçmiş oldu. Benzer durum 2019 yılında Arjantin ve Venezuela için yaşanmış ve BTC 12.000 dolar seviyesine geldiğinde Arjantin Pesosu karşısında tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Peki Bitcoin fiyatının gidişatı bu şekilde devam edecek mi? Bitcoin yerinde saysa da TL’nin devamlı olarak değer kaybediyor olması aslında bu yükselişin devam etmesini sağlayabilir. Eğer Bitcoin 20.000 dolar seviyesini görürse de başlayacak yeni FOMO ile beraber TL karşısında çok daha büyük rekorlar kırılabilir.

Bitcoin fiyatının yönü hakkında uyarılarda bulunan analistler kısa vadede düşüş bekleseler de uzun vadede yükseliş vurgusunu yapmaya devam ediyorlar. Bu da TL bazında Bitcoin satın alanların önümüzdeki günlerde de kazançlı duruma geçebileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.