X


Bitcoin’deki Yüksek Volatilite Sürüyor: Analist Değerlendirmeleri ve Haftanın En Önemli Olabilecek Haber Akışı!

Ani değer kayıpları ile birlikte kısa süreliğine 40.000 dolar fiyat seviyelerinin altında işlem gören Bitcoin, yukarı yönlü düzeltme hareketinin ardından tekrardan 42.000 dolar fiyat seviyelerine ulaştı.
10:15
11 Ocak 2022

Anlık olarak 39.650 dolar fiyat seviyelerine iğne atmasının ardından kısa bir süre içerisinde tekrardan 42.130 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, Bitcoin’deki ani düşüş ile birlikte kısa süreliğine 2.900 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve yukarı yönlü düzeltmenin ardından 3.112 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki Değer Kayıpları Devam Edecek mi?

Kripto para analisti Lark Davis, Bitcoin’in mevcut durumda geçmişteki fiyat hareketlerini tekrar ediyor olabileceğini ifade etti. Bitcoin’in ATH seviyelerinden %42’lik bir değer kaybı kaydettiğini ve bu düşüş hareketinin 2021’in ortasındaki kısa vadeli ayı piyasasında kaydedilen -%55’e oldukça benzer hareketler olduğunu ifade eden analist, BTC adına olağandışı bir durum olmadığını belirterek yeni yatırımcıları endişelenmemeleri konusunda uyardı.

Ayrıca, düşüş hareketlerinin bir miktar daha devam edebileceğini dile getiren Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in dip olarak 38.000 dolar fiyat seviyelerini test edebileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Gözler Çarşamba Gününe Çevrildi

Bitcoin’deki mevcut değer kayıplarını değerlendiren kripto para analistleri, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamanın alınması gerektiğini ve kritik direnç seviyelerinin aşılması durumunda Bitcoin’deki yüksek oranlı değer artışlarının devam edebileceğini ifade etti.

Ayrıca uzman isimler ve analistler, ABD enflasyon verisinin açıklanacağı Çarşamba gününün, Bitcoin ve kripto varlıklar adına kritik bir rol oynayabileceğini dile getirdi. Kripto para piyasasında gözler, doğal olarak Çarşamba gününe çevrildi.

Bu yazıda yer alan bilgler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olamaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilemli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar