Bitcoin’deki Düşüşün Bilançosu Ağır Oldu! Yüz Milyonlarca Dolar Buharlaştı!

Bitcoin'deki düşüşün bilançosu ağır oldu. Yüz milyonlarca dolar tasfiye edildi.
12:50
27 Ekim 2021
Bitcoin'deki Düşüşün Bilançosu Ağır Oldu! Yüz Milyonlarca Dolar Buharlaştı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında geçtiğimiz saatlerde sert bir düzeltme gerçekleşti. Bitcoin (BTC) fiyatı 58.000 dolara kadar gerilerken, Ethereum (ETH), 4.000 doların altına geriledi. Bitcoin’deki düşüşe bağlı olarak altcoin’lerde de büyük kayıplar yaşandı.

500 Milyon Dolar Buharlaştı

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), 60.000 dolar seviyesinin altına düştü ve Ethereum’u 4.000 doların altındaki alana sürükledi. Düşüş kısa sürdü ve ETH yeniden 4.000 doların üzerinde toparlandı.

Bybt tarafından paylaşılan verilere göre, son bir saat içinde birden fazla kripto borsasında toplam 517,02 milyon dolar değerinde kaldıraçlı işlem likit olarak kapandı.

Bunun 503.9 milyon doları Binance, Bitfinex, Huobi, Bitmex, FTX ve diğer dijital ticaret platformlarında long pozisyon olarak tasfiye edildi. Yukarıdaki grafikten bunun borsa bazlı dağılımını inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Dakikalar İçinde 2 Bin Dolar Sildi

Lider kripto para birimi Bitcoin sadece birkaç dakika içinde neredeyse 2.000 dolar kaybetti. Ayrıca, çeşitli kripto borsalarındaki fonlama oranları tehlikeli bir şekilde yükseldi.

Ayrıca, Bitcoin uzun vadeli trader’ların karlarının bir kısmını geri çekiyor gibi görünüyor. Bu durum genellikle BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra gerçekleşiyor.

Popüler kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta büyük bir artış başlattı ve 67.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 58.700 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar