X


“Bitcoin Ve Ethereum’un Aksine XRP’de Diktatör Yok”

Ripple CTO'su David Schwartz XRP’ye dair önemli açıklamalarda bulundu.
21:00
22 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple’dan David Schwartz XRP defterinin kullandığı ağ konsensüs mekanizmasının BTC Blockchain’inde kullanılan PoW tabanlı konsensüsten işlevsel olarak üstün olduğunu kaydetti. PoS yerine kullandıkları dağıtık anlaşma protokolü sayesinde XRP defterinin çok çok daha hızlı olduğunu ekledi.

Schwartz XRP’deki işlem ücretlerinin BTC ve ETH’e göre daha düşük olmasına da değindi. XRP önceden kazıldığı için token’ların çok daha önceden yaratıldığını belirtti ve “ücretler çok daha düşük çünkü işlemler için madencilere milyonlarca dolar ödenmiyor” yorumunu yaptı.

Schwartz aynı zamanda BTC ve ETH için sert sözler kullanarak XRP’yi övdü:

Bitcoin ve Ethereum’un aksine XRP ağının hangi işlemin hangi bloğa gideceğini belirleyen bir diktatörü yok. Tüm ağ adil bir şekilde buna karar veriyor ve bu, merkezsiz borsa gibi uygulamalarınız olacaksa bu uygulamalar için çok önemli.

Ethereum’da madencilerin kendi çıkarı doğrultusunda işlemlere yön verebileceğini ima eden Ripple CTO’su sözlerine şöyle devam etti:

Ve PoW veya PoS tabanlı Blockchain ağlarında her iki dakikada bir borsanızı işleten bir nevi diktatör peyda oluyor. Bir menkul kıymetler borsasının bu şekilde iyi bir çalışma sistemine sahip olacağını sanmam.

Ripple’ın ucuz ve hızlı oluşuna bir kere daha dikkat çeken Schwartz, en önemli şeyin bir dijital para ödeme ağının güvenli olup olmadığının ve ödemeleri düşük masraflı bir şekilde işleyip işleyemediğinin olduğunu vurguladı ve “XRP’nin bu ölçütlerin hepsinde galip geldiğini” iddia etti.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar